Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Diana Cooper w Kaliszu

Koncert Laureatów Konkursów Pianistycznych już 26 kwietnia o 19:00. Wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej pod batutą Macieja Kotarby, na scenie zobaczymy dwoje solistów: Dianę Cooper, oraz Ivana Shemchuka.

Diana Cooper — pianistka o niezwykłym talencie i pasji do muzyki, zdobyła uznanie na arenie międzynarodowej za swoje wybitne umiejętności wykonawcze i interpretacyjne. Urodzona w malowniczym Tarbes we Francji, obecnie mieszka w sercu Londynu, kontynuując swoją muzyczną podróż w Royal College of Music. Jej droga artystyczna rozświetlona jest triumfami na wielu konkursach, w tym prestiżowym Konkursie Chopinowskim w Breście oraz Międzynarodowym Konkursie im. Haliny Czerny-Stefańskiej w Poznaniu. Niezaprzeczalny talent Diany zaowocował również I nagrodą na Concurso Internacional de Piano de Vigo.

Podczas licznych festiwali i koncertów zarówno we Francji, jak i za granicą, Diana zachwycała publiczność swoimi interpretacjami. Jej repertuar obejmuje zarówno dzieła wielkich mistrzów takich jak Chopin, Mozart czy Schumann, ale i dzieła współczesnych kompozytorów. Diana nie tylko kształci się w europejskich ośrodkach muzycznych, ale również angażuje się w działalność charytatywną, wspierając młodych utalentowanych muzyków poprzez organizację koncertów w Londynie, jako część inicjatywy Talent Unlimited.

Jej artystyczna wyprawa obejmuje zarówno indywidualne koncerty, jak i współpracę z renomowanymi orkiestrami, takimi jak Orchestre Symphonique du Sud Ouest czy Orchestre des Lauréats du Conservatoire de Paris. W 2021 roku została wybrana do prestiżowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie, a kolejne lata przyniosły jej udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pedagogów muzycznych, jak Philippe Giusiano.

Bilety na ten koncert są dostępne na stronie filharmoniakaliska.pl. Rezerwacji można dokonywać również telefonicznie, za pośrednictwem poczty elektronicznej lub osobiście w godzinach otwarcia kasy.

Źródło: Filharmonia Kaliska

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze