reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Do Kalisza powracają pszczelarskie żniwa!

Wraz z przekwitnięciem lipy, po okresie pandemicznym powraca Kaliskie Miodobranie! Gdy miody trafią do słoików, a pszczelarze zregenerują siły, to w pierwszą niedzielę września mieszkańcy Kalisza spotkają się na placu CKiS, by podsumować sezon i wspólnie cieszyć się z tego co dały pszczoły!

Kaliskie Miodobranie jest imprezą cykliczną, której organizacja była zawieszona przez okres pandemiczny. Teraz powraca i organizatorzy chcą tchnąć w nią nowego ducha. Co prawda nie zabranie stałych punktów programu takich jak stoiska z produktami pszczelimi prosto z lokalnych pasiek, pokazy miodobrania, rodzinny konkurs wiedzy o pszczołach, występy zespołów ludowych, ale pojawi się także wiele nowości jak na przykład: warsztaty z tworzenia świeczek z węzy pszczelej, warsztaty z tworzenia domków dla owadów, tworzenie lasu w słoiku, mnóstwo warsztatów związanych z pszczołami i szeroko pojętą ekologią i wiele wiele więcej.

Nowością będzie konkurs na najpiękniejsze pszczele stoisko. Mogą w nim wziąć udział pszczelarze, którzy będą oceniani przez gości wydarzenia. Głosy będą oddawane na specjalnie przygotowanych kartach, a nagrodą jest 20% rabat na zakupy u wiodącego producenta sprzętu pszczelarskiego.

Ale to nie koniec konkursów. Do końca maja organizatorzy zbierali prace plastyczne od uczniów szkół podstawowych. Tytuł konkursu brzmiał „Pszczoła niejedno ma imię”. Dzieci nie były ograniczone żadną konkretną techniką. Mogły puścić wodze wyobraźni i dzięki temu Związek ma trudny orzech do zgryzienia, ponieważ Zarząd będzie musiał wybrać te najlepsze, a ich autorom, w trakcie Kaliskiego Miodobrania – wręczone będą nagrody rzeczowe. Ponadto wraz z Centrum Kultury i Sztuki, które jest współorganizatorem wydarzenia, zaplanowano wernisaż tychże prac. Forma i miejsce wystawy uzależniona jest od planowanego remontu Ośrodka. Możliwa jest także projekcja bajki w sali kinowej.

Naszym celem jest stworzenie rodzinnej imprezy, pełnej uśmiechu i ożywionych rozmów, podczas nikt nie będzie się nudzić. Tu każdy znajdzie coś dla siebie.

Aleksandra Nowacka – Kierownik Biura RZP WP w Kaliszu


O zebranych gości dbać będą Koła Gospodyń Wiejskich, które przygotują smakołyki pełne słodkiego miodu. Wydarzenie ma też charakter imprezy charytatywnej, ponieważ w jej trakcie zbierane będą pieniądze na Bartosza Powązka – podopiecznego Fundacji „Dzieciom Pomagaj”. Jest to chłopiec, który urodził się z wrodzoną wadą w postaci wodogłowia oraz przepukliną oponowo rdzeniową na odcinku lędźwiowym.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze