Dofinansowania na drogi- ponad 224 miliony

Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie budowy, przebudowy lub remontu dróg powiatowych oraz gminnych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Do województwa wielkopolskiego w ramach tegorocznej edycji programu trafią ponad 224 miliony złotych na dofinansowanie zadań gminnych i powiatowych. Podział środków na dofinansowanie zadań pomiędzy zadania gminne i powiatowe wynosi 60% do 40%. Samorządy gminne mogą ubiegać się o przyznanie środków w łącznej wartości 134 milionów złotych, natomiast samorządy powiatowe o ponad 89 milionów złotych.

Zachęcam samorządy z terenu Wielkopolski do wzięcia udziału w naborze. To kolejna szansa na rozwój infrastruktury drogowej w naszych małych ojczyznach. Możliwość dofinansowania inwestycji drogowych w powiatach oraz gminach wpłynie na zahamowanie negatywnych skutków spowolnienia gospodarczego na poziomie regionalnym, zwiększy konkurencyjność gospodarczą oraz wpłynie na poprawę jakości życia obywateli. Skorzystajmy z tej szansy. – tak zachęca samorządy wojewoda

Wnioskodawca jest uprawniony do składania wniosków o dofinansowania zadań jednorocznych. Dofinansowaniem objęta może być budowa, przebudowa lub remont drogi powiatowej albo drogi gminnej. Wniosek o dofinansowanie składa właściwy zarządca drogi. Ze środków Funduszu można uzyskać dofinansowanie w wysokości nawet 30 mln złotych – możliwe jest uzyskanie dofinansowanie w wysokości do 80% kosztów realizacji zadania.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg jest wsparciem realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym.

 

Źródło: WUW

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter