Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Dofinansowanie na cyfryzację Wielkopolski

Wielkopolskie samorządy coraz bardziej wdrażają cyfrowe usługi dla swoich mieszkańców. Dodatkowe wsparcie w postaci 22 mln złotych unijnych funduszy ma dodatkowo wesprzeć rozwój e-usług.

„Cieszę się, że urzędy w Wielkopolsce konsekwentnie wdrażają coraz bardziej wyrafinowane procedury, które zakładają dostęp do urzędu w postaci elektronicznej i załatwienie spraw, które do tej pory wymagały osobistego stawiennictwa”.

– powiedział Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego

W latach 2017-2021 Zarząd Województwa Wielkopolskiego zdecydował o rozdysponowaniu ponad 183 mln złotych z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 na „Rozwój elektronicznych usług publicznych”. Fundusze te trafiły do lokalnych samorządów, szpitali wojewódzkich, powiatowych, miejskich czy klinicznych, Policji oraz szkół wyższych i instytutów naukowych. 

Całkowita wartość czternastu projektów to ponad 27 mln złotych. Beneficjentami będą projekty z gmin Szydłowo, Międzychód, Kramsk, Jutrosin, Duszniki, Sieraków, Wierzbinek, Kościelec, Września, Miasta Puszczykowo, Miasta i Gminy Kępno. Gmina Zbąszyń i Miasto Gniezno, Gmina Górnik i Komorniki oraz Remondis Aqua Trzemeszno, Gminy Gołuchów i Zakładu Usług Komunalnych w Rakoniewicach wystąpiły ze wspólnymi inicjatywami.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze