Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Dofinansowanie na zbiornik na deszczówkę do końca maraca

Zatrzymywanie i zagospodarowanie deszczówki to dobry sposób na zapobieganie suszy, a zarazem na odciążenie miejskiego systemu kanalizacji deszczowej. Do końca marca kaliszanie mogą składać wnioski o dofinansowanie zakupu zbiorników na gromadzenie wód opadowych i roztopowych.

Zmiany klimatu coraz silniej oddziałują na jakość życia w mieście. Wahania temperatur, tworzenie się wysp ciepła, intensywne oraz nawalne opady deszczu i związane z nimi miejscowe podtopienia czy długotrwałe susze to zjawiska, do których musimy się przyzwyczaić. Zatrzymanie deszczówki w miejscu jej opadu i lokalne jej zagospodarowanie stanowi rezerwę wody, którą można wykorzystać m.in. przy podlewaniu roślin. W ten sposób przeciwdziałamy marnotrawieniu uzdatnionej wody pitnej, a także ograniczamy ryzyko wystąpienia lokalnych podtopień w czasie intensywnych opadów deszczu.

Z dotacji mogą skorzystać osoby fizyczne, prawne, wspólnoty mieszkaniowe oraz przedsiębiorcy. Zgodnie z uchwałą nr XXXVII/548/2021 Rady Miasta Kalisza z 26 marca 2021 roku dotacja będzie przysługiwała tylko raz dla każdego budynku mieszkalnego oraz rekreacyjno-wypoczynkowego, położonego na terenie działki w rodzinnym ogrodzie działkowym. Obejmie wyłącznie zakup zbiornika (lub zbiorników) służącego do zatrzymywania i wykorzystywania wód opadowych i roztopowych. Wnioskodawca, który otrzymał dofinansowanie może ustawić zbiornik na deszczówkę przy budynku innym niż mieszkalny, ale na terenie nieruchomości objętej wnioskiem.

Dotacja będzie udzielana na pokrycie do 100% kosztów zakupu zbiornika na każdy budynek mieszkalny na danej nieruchomości oraz rekreacyjno-wypoczynkowy, położony na terenie działki w rodzinnym ogrodzie działkowym, przy czym wysokość dotacji uzależniona będzie od rodzaju zbiornika i wyniesie maksymalnie:

– 500,00 złotych w przypadku nowych zbiorników naziemnych o łącznej pojemności do 500 litrów, jednak nie mniejszych niż 100 litrów,
– 1.000,00 złotych w przypadku nowych zbiorników naziemnych o łącznej pojemności powyżej 500 litrów,
– 2.000,00 złotych w przypadku nowych zbiorników podziemnych, jednak nie mniejszych niż 1000 litrów.

Wnioski można składać do 31.03.2022 r. w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, w ratuszu, w pokoju 32 lub wysyłając pod adres Urząd Miasta Kalisza, Główny Rynek 20, 62-800 Kalisz. Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu 62 504 97 81. Dotacja udzielana jest na podstawie umowy zawieranej w formie pisemnej pomiędzy Prezydentem Miasta Kalisza a podmiotem uprawnionym do otrzymania dotacji. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie miasta.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze