Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Dość osobiste – wernisaż wystawy Moniki Marek

Wielkoformatowe, ekspresyjne, pełne intensywnych kolorów. Tak charakteryzuje swoją najnowszą wystawę Monika Marek – utalentowana kaliska artystka, absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Tytuł wystawy, której prace powstawały w ciągu ostatnich kilku miesięcy, odnosi się do osobistych przeżyć autorki:

„Są to prace, które powstawały w ostatnich miesiącach, w ostatnim roku. Tworzyłam je pod wpływem emocji – miałam pewne problemy zdrowotne i byłam zamknięta w domu. Malowanie pomogło mi przebrnąć przez to. Prace są abstrakcjami. Malowałam to, na co miałam ochotę. Zawsze lubiłam duży format, dużo farby, szerokie pędzle, szpachle. Lubiłam chlapać farbą” – powiedziała autorka prac, Monika Marek

Jest to druga odsłona tej wystawy, wcześniej można było ją zobaczyć w Zajezdni Kultury w Pleszewie. Monika Marek jest autorką wielu wystaw oraz uczestniczką plenerów malarskich i fotograficznych. W Galerii Szatnia MDK prezentowała wcześniej swoją wystawę „Five o’clock”.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze