Doświadczona juniorka na kaliskim parkiecie

Wiek juniorski kończy dopiero w tym roku, ale już cały poprzedni sezon spędziła na parkietach TAURON Ligi. W nowym natomiast zagra w barwach Energi MKS Kalisz. Nowa zawodniczka – Karolina Drużkowska – dysponuje wyśmienitymi warunkami fizycznymi, idącymi w parze z talentem.

Karolina urodziła się w Brzesku w 2002 roku, a jej siatkarskie początki są związane z UKS-em Jedynką Tarnów. Ma 194 centymetry wzrostu i świetny zasięg w ataku na poziomie 324 centymetrów. Co ciekawe, w tej chwili atakuje lewą ręką, ale przez pierwsze cztery lata wykorzystywała w ataku wyłącznie rękę prawą. Jak sama mówi, teraz atakuje prawą ręką tylko jeśli się pomyli w emocjach lub sytuacja jest wyjątkowo trudna.

W BKS-ie pełniła różne role. Nominalnie była atakującą, ale grywała również na przyjęciu czy jako środkowa. W kaliskim zespole będzie przyjmującą, dołączając do Emilii Muchy i Oli Dudek. W lipcu 2020 roku, jeszcze na długo przed rozpoczęciem sezonu TAURON Ligi, w którym reprezentował BKS BOSTiK Bielsko-Biała przyjechała do Kalisza na turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorek. EliteVolley Kraków zajął 8 miejsce, ale w każdym ze spotkań Karolina była wyróżniającą się postacią. Krótko po tym turnieju zadebiutowała również w seniorskiej reprezentacji Polski w wygranym 3:2 meczu ze Szwajcarią. Dobrze wykorzystała szansę od trenera Jacka Nawrockiego, bo już w debiucie zdobyła 15 punktów. Została również powołana na trwający obecnie w Rimini turniej Ligi Narodów. W poprzednim sezonie w barwach BKS-u BOSTiK Bielsko-Biała rozwijała się z każdym tygodniem, o czym świadczą świetne występy pod koniec sezonu. Łącznie w 25 meczach zdobyła 86 punktów, z czego 6 zagrywką i aż 28 blokiem.

Karolina Drużkowska jest piątą ogłoszoną do tej pory nową zawodniczką w składzie na przyszły sezon. Dołącza do Oriany Miechowicz, Oli Dudek, Kingi Wysokińskiej i dobrzej jej znanej z gry w Bielsku rozgrywającej, Natalii Gajewskiej. W naszym zespole zostają również Monika Gałkowska, Oliwia Bałuk, Sylwia Kucharska i Emilia Mucha.

Energa MKS Kalisz – sezon 2021/22

Rozgrywające: Sylwia Kucharska, Natalia Gajewska

Atakujące: Oriana Miechowicz, Monika Gałkowska

Środkowe:

Przyjmujące: Aleksandra Dudek, Emilia Mucha, Karolina Drużkowska

Libero: Kinga Wysokińska, Oliwia Bałuk

Sztab: Jacek Pasiński (I trener)

 

Źródło: Energa MKS Kalisz

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter