Dotacje na kulturę przyznane – m.in. Galeria Bezdomna bez dofinansowania

Rozstrzygnięto otwarty konkurs na realizację zadań publicznych z zakresu kultury, sztuki czy ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Do stowarzyszeń trafi blisko 180 tys. zł, a wśród beneficjentów jest m. in. Stowarzyszenie Multi. Art czy Kaliskie Towarzystwo Historyczne. Wśród odrzuconych projektów znalazła się np. Galeria Bezdomna.

Konkurs został ogłoszony 16 grudnia, komisja oceniająca inicjatywy i powołana przez prezydenta naszego miasta obradowała 10, 23 i 26 lutego. Do konkursu zgłoszono 34 oferty, a 9 z nich zostało odrzuconych z przyczyn formalnych. Dwie z propozycji nie uzyskały 60% punktacji uprawniającej do uzyskania dofinansowania, a ostatecznie dotacje przyznano w 19 przypadkach, gdzie kwota łączna to 178 200zł. Największe wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Multi. Art na organizację 15 edycji swojego festiwalu. Przyznana kwota to 40 tys. zł (w roku 2020 było to 28 tys. – w tym roku wnioskowano o ponand 60 tys. zł.), a wkład własny organizacji przekracza 100 tys. zł. Druga z największych kwot to 18 tys. zł dla Stowarzyszenia „PRO KALISIA” na „Kaliskie Koncerty Aktustyczne”. W tym przypadku starano się o 60 tys. zł, a rok wcześniej wsparcie wynosiło 21 tys. zł. Najmniejsze z dofinansowań wynoszą 2 tys. zł, a na swoje projekty otrzymały je m.in. Stowarzyszenie STACJA INSPIRACJA czy kaliski oddział Towarzystwa Opieki nad Zabytkami.

Na finansowanie nie może liczyć wspomniana Galeria Bezdomna, która skupia się na prezentacji dzieł artystów w budynkach opuszczonych, a dotychczas prezentowano w jej ramach twórzczość z zakresu malarstwa, fotografii czy rzeźby. Wśród odrzuconych pomysłów był też wniosek Stowarzyszenia „Bractwo Rycerskie Ziemi Kaliskiej” czy Kaliskiego Towarzystwa Genealogicznego”Kalisia”.

 

[Pełen wykaz dotacji] 

 

 

Źródło: Urząd Miasta Kalisza, Fot.: Ryszard Szymański

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze