Dożynkowy Objazd Powiatu Kaliskiego za nami

W ramach Powiatowo-Gminnego Święta Plonów, które odbyło się 5 września, 74 cyklistów wystartowało w 21. edycji sztafety. Zawodnicy przejechali 150 kilometrów ciągu 8 godzin i 30 minut. Dożynkowe Objazdy Powiatu Kaliskiego mają już swoją coroczną tradycję, która kultywowana jest od 21 lat.

W objeździe brali udział rowerzyści z 10 gmin powiatu kaliskiego i miasta Kalisza. Jednym z zawodników był mieszkaniec Turku, który na miejsce zbiórki dotarł rowerem, a potem przejechał nim całą trasę. Najwięcej zawodników przybyło z gmin Koźminek i Lisków. Zebrali w swoich szeregach po 16 uczestników. Na estradzie kończącej objazd zawitali uczestnicy ostatniego odcinka tegorocznej sztafety oraz pozostali zawodnicy. Czterem cyklistom udało się pokonać około 150 kilometrów trasy, czyli całą przewidzianą odległość.

Dożynkowe Objazdy Powiatu Kaliskiego mają swoją tradycję. Odbywają się corocznie począwszy od 2000 roku, kiedy to wystartowały przy okazji Dożynek Powiatowych w Koźminku. Od tamtej pory na liście uczestników widnieje 1100 nazwisk. Wśród nich znajdują się parlamentarzyści, wójtowie, burmistrzowie gmin, mieszkańcy powiatu kaliskiego, Kalisza i innych miejscowości. Objazdy Dożynkowe bazują na historycznych rozgrywkach pierwszych wyścigów kolarskich w Królestwie Polskim.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter