Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Dr Igor Bykowski nowym Wielkopolskim Kuratorem Oświaty

Ministra edukacji Barbara Nowacka na podstawie art. 50 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe – stosownie do wniosku wojewody wielkopolskiej Agaty Sobczyk z 29 lutego 2024 r. – powołała 6 marca dr. Igora Bykowskiego na stanowisko Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Dr Igor Bykowski został wyłoniony na kandydata na stanowisko Wielkopolskiego Kuratora Oświaty decyzją powołanej przez wojewodę wielkopolską Agatę Sobczyk komisji konkursowej do przeprowadzenia konkursu na stanowisko Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. 6 marca 2024 r. odebrał oficjalne powołanie. Igor Marek Bykowski jest doktorem nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika. Ukończył studia magisterskie z filologii polskiej i pedagogiki oraz studia licencjackie z filozofii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2019 r. jest członkiem Komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli przy Wojewodzie Wielkopolskim. Jako nauczyciel pracuje od 2012 r. ucząc języka polskiego, historii, etyki, jako pedagog szkolny i pedagog specjalny. Posiada stopień nauczyciela dyplomowanego. Od 2019 r. obejmuje stanowisko dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strykowie. Tutor, mediator szkolny i edukator mediacji rówieśniczej. Egzaminator OKE Poznań w zakresie egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego. Autor dwóch monografii naukowych. Trener rad pedagogicznych. Został wyróżniony w konkursie Wielkopolskiego Nauczyciela Roku 2018. W 2019 r. nagrodzony Nagrodą Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, a także odznaczony medalem Komisji Edukacji Narodowej przez ministra edukacji narodowej w 2020 r.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze