Dr Ligia Henczel Polką roku we Włoszech i na Świecie

Dr Ligia Henczel z Zakładu Informacji Naukowej z nagrodą w piątej edycji konkursu "Polak Roku we Włoszech i na świecie. Organizowany jest on przez Associazione dei Polacchi in Calabria - Związek Polaków w Kalabrii.

9 października odbyła się finałowa gala V edycji konkursu “Polak Roku we Włoszech i na świecie. Uroczystość miała miejsce w średniowiecznej scenerii Zamku Savellich pochodzącego z XI wieku, zbudowanego w Palombara Sabina w prowincji Lacjum.

Do pięciu kategorii konkursu zgłoszono ponad 80 uczestników z całego świata. Dr Ligia Henczel zajęła ostatnie miejsce na podium w kategorii “działalność naukowa i edukacyjna”. Wyróżnienie to przyznano za wieloletnie rzetelne gromadzenie oraz upowszechnianie wiedzy o polsko-włoskich relacjach na przestrzeni wieków, o polskim dziedzictwie kulturowym na terenie Włoch i działalność społeczną, związaną z promowaniem relacji w ramach Stowarzyszenia Polonia-Italia w Poznaniu.

Źródło: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter