Dramatyczny finał historii Domku Parkowego

Kwestia charakterystycznego tzw. „Domku Parkowego” to temat ciągnący się od lat, a wszystko za sprawą sporu jaki Miasto miało z najemcą budynku. Dziś miało nastąpić przymusowe przejęcie lokalu, ale jak wynika ze wstępnych informacji – w trakcie wizyty komorniczej znaleziono ciało mężczyzny – byłego właściciela.

Temat „Domku Parkowego” funkcjonuje od 2017 roku, kiedy to popularny lokal przestał działać, a jego historia przeniosła się na sale sądowe. Rok później MZBM wystąpił o eksmisję, ale właściciel od decyzji się odwołał i historia sporu trwała. Ostateczny finał miał nastąpić w tym tygodniu – najemca miał czas do wczoraj na kontakt z MZBM-em oraz opuszczenie budynku. Niestety żadne kroki nie zostały w tym kierunku podjęte, więc dzisiaj „Domek Parkowego” odwiedził komornik. Wizyta została jednak przerwana, gdyż zachodziła obawa możliwego wybuchu. Wezwane służby musiały siłą dostać się do lokalu, a tam znaleziono ciało mężczyzny, który prawdopodobnie zdecydował się na samobójstwo przez powieszenie. Jak wynika z komunikatu opublikowanego przez MZBM, potwierdziły się przypuszczenia, że znaleziony mężczyzna to były najemca „Domku Parkowego”. Aktualnie na miejscu pracują służby, prokuratura, a także przedstawiciele Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Kaliszu.

19 października 2018 r. Sąd Rejonowy w Kaliszu wydał wyrok nakazujący użytkownikom, aby opuścili, opróżnili i wydali Miastu Kalisz lokal użytkowy położony w Kaliszu przy ul. Niecałej 7.
Od powyższego wyroku pozwani złożyli apelację, którą Sąd II instancji w Łodzi oddalił wyrokiem z dnia 23 grudnia 2020 r. W związku z powyższym Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Kaliszu niezwłocznie złożył do Sądu Rejonowego w Kaliszu wniosek o nadanie klauzuli wykonalności. W marcu 2021 r. uzyskano tytuł wykonawczy, co umożliwiło złożenie wniosku egzekucyjnego do Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Kaliszu.
Komornik Sądowy wezwał użytkowników lokalu do dobrowolnego wykonania obowiązku opróżnienia lokalu użytkowego do 22 kwietnia 2021 r., wskazując, że, w razie niewykonania obowiązku, 29 kwietnia 2021 r. nastąpi przymusowe opróżnienie lokalu.
Użytkownik nie zdał lokalu, nie nawiązał również kontaktu z Miejskim Zarządem Budynków Mieszkalnych w Kaliszu, wobec tego komornik przystąpił do wykonania wyroku sądu.
Do Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Kaliszu nie dotarły żadne sygnały, mogące świadczyć o nadchodzącej tragedii.

Pełna treść komunikatu Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Kaliszu dostępna na stronie: https://www.kalisz.pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/komunikat-miejskiego-zarzadu-budynkow-mieszkalnych-w-kaliszu,37546.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze