baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Drony dla uczniów z projektu „Misja Kopernik”

Grupa uczniów z III LO im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu zajęła 2. miejsce w konkursie w ramach projektu „Cyfrowa Szkoła Wielkopolska 2020 – Uczniowskie Laboratoria Programistyczne – Nasza Szkoła Programuje” w kategorii szkół średnich. W związku z tym wczoraj zostały im wręczone przez Dyrektor Annę Narewską certyfikaty oraz niesamowite nagrody – profesjonalne drony z kamerą.

Jest to ogromne osiągnięcie. Uczniowie pracowali cały rok szkolny 2022/23 podczas warsztatów z programowania pod kierunkiem nauczyciela informatyki, p. Donaty Mieloch. Utworzony został projekt misji pod hasłem „Misja Kopernik”, w której uczniowie ciekawie opisali podróże Kopernika we wszechświecie oraz zaprogramowali zadania w różnych językach programowania. Koncepcja misji jest dostępna w linku:
https://kopernik.kalisz.pl/wp-content/uploads/2023/02/Projekt_IIILO_Kalisz_31_01_2023.pdf
Natomiast cały projekt będzie dostępny dla programistów na platformie LNU.

Skład drużyny: 2b: Grzegorz Bukowski, Jakub Pawlaczyk, Artem Rudyi , 2d: Tobiasz Marciniak, 3a: Marianna Bartolik, Weronika Wydra, 3b: Wiktor Bryłowski, Krzysztof Piekarski, Amelia Ratajek, Maciej Stasiak, 4b: Piotr Piotrowski

Źródło: III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze
Szalony Pilot

To straszne ile osób nie rejestruje swoich dronowych lotów w Kaliszu. A tu jeszcze dzieci dostają jako nagrodę. Należy pamiętać że dron z kamerą nie jest już zaliczany jako zabawka i należy taki lot (każdy, który odbywa się poza budynkiem + wiele innych wymagań) rejestrować (telefonicznie lub poprzez aplikacje), a do tego potrzebny jest też numer operatora lub pilota. Niestety będą zmiany w tej kwestii i może jeszcze się okazać że dzieci bez uprawnień pilota na daną kategorie nie będą mogły skorzystać z nagrody w sposób legalny. Szkoda że dorośli nie mają czasu się zapoznać co „w powietrzu piszczy”

Najnowsze