baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Druga tura wyborów w gminach Brzeziny, Gołuchów oraz w Ostrowie Wielkopolskim

Trwa druga tura wyborów samorządowych. Pierwsza tura nie wyłoniła włodarza w dwóch pobliskich gminach. O 7 rano otwarto dziś lokale wyborcze w gminie Brzeziny w powiecie kaliskim oraz gminie Gołuchów w powiecie pleszewskim. Ponadto po raz drugi do urn udają się dziś mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego, by wybrać prezydenta miasta. 

W gminie Brzeziny kandydatami są:

  • CIEŚLARCZYK Marek (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „SAMORZĄDNE BRZEZINY” MARKA CIEŚLARCZYKA)
  • MARSZAŁEK Robert (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „ZGODA – WSPÓŁPRACA – PRZYSZŁOŚĆ”)

Gmina Gołuchów, to nazwiska:

  • KAROŃ Tomasz (KWW „Niezależni dla Gminy Gołuchów 2024”);
  • PAWLAK Tomasz (KKW Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni)

W Ostrowie Wielkopolskim na kartach mieszkańcy zobaczą dziś nazwiska:

  • PADUCH Jakub Piotr (KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA);
  • KLIMEK Beata Małgorzata (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEATY KLIMEK Z SERCEM DO MIESZKAŃCÓW)

II tura wyborów na prezydenta/burmistrza/wójta zostaje przeprowadzana, kiedy podczas pierwszej tury nie wyłoniono zwycięzcy, czyli żaden z kandydatów nie otrzymał więcej niż połowy głosów. W II turze biorą udział dwaj kandydaci, którzy zdobyli najwięcej głosów. Mieszkańcy oddają głosy w tych samych obwodowych komisjach wyborczych, co podczas pierwszego głosowania. Każdy wyborca otrzymuje jedną kartę do głosowania z dwoma nazwiskami kandydatów. Aby zagłosować, należy zaznaczyć „X” przy wybranym nazwisku. Zwycięzcą zostanie kandydat, który uzyska ponad 50 % poparcia.

źródło: PKW

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze
marcinxx4xx@wp.pl

Samorządy obecnie mocno się upolityczniły” – rozmowa z wójtem Brzezin, Markiem CieślarczykiemSamorządy obecnie mocno się upolityczniły” – rozmowa z wójtem Brzezin, Markiem CieślarczykiemSamorządy obecnie mocno się upolityczniły” – rozmowa z wójtem Brzezin, Markiem CieślarczykiemSamorządy obecnie mocno się upolityczniły” – rozmowa z wójtem Brzezin, Markiem CieślarczykiemSamorządy obecnie mocno się upolityczniły” – rozmowa z wójtem Brzezin, Markiem CieślarczykiemSamorządy obecnie mocno się upolityczniły” – rozmowa z wójtem Brzezin, Markiem CieślarczykiemSamorządy obecnie mocno się upolityczniły” – rozmowa z wójtem Brzezin, Markiem CieślarczykiemSamorządy obecnie mocno się upolityczniły” – rozmowa z wójtem Brzezin, Markiem CieślarczykiemSamorządy obecnie mocno się upolityczniły” – rozmowa z wójtem Brzezin, Markiem CieślarczykiemSamorządy obecnie mocno się upolityczniły” – rozmowa z wójtem Brzezin, Markiem CieślarczykiemSamorządy obecnie mocno się upolityczniły” – rozmowa z wójtem Brzezin, Markiem CieślarczykiemSamorządy obecnie mocno się upolityczniły” – rozmowa z wójtem Brzezin, Markiem CieślarczykiemSamorządy obecnie mocno się upolityczniły” – rozmowa z wójtem Brzezin, Markiem CieślarczykiemSamorządy obecnie mocno się upolityczniły” – rozmowa z wójtem Brzezin, Markiem CieślarczykiemSamorządy obecnie mocno się upolityczniły” – rozmowa z wójtem Brzezin, Markiem CieślarczykiemSamorządy obecnie mocno się upolityczniły” – rozmowa z wójtem Brzezin, Markiem Cieślarczykiem

marcinxx4xx@wp.pl

Druga tura wyborów w gminach Brzeziny, Gołuchów oraz w Ostrowie WielkopolskimTrwa druga tura wyborów samorządowych. Pierwsza tura nie wyłoniła włodarza w dwóch pobliskich gminach. O 7 rano otwarto dziś lokale wyborcze w gminie Brzeziny w powiecie kaliskim oraz gminie Gołuchów w powiecie pleszewskim. Ponadto po raz drugi do urn udają się dziś mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego, by wybrać prezydenta miasta. 
W gminie Brzeziny kandydatami są:

  • CIEŚLARCZYK Marek (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „SAMORZĄDNE BRZEZINY” MARKA CIEŚLARCZYKA)

Najnowsze