baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Drugi seans letniej odsłony projektu Kino (na) Sztuki

24 sierpnia o godzinie 20.30 odbędzie się drugi seans w ramach tegorocznej, letniej odsłony projektu Kino (na) Sztuki. Będzie to „wnikliwa filmowo-muzyczna refleksja na temat piękna i znaczenia rzek oraz sposobu, w jaki ukształtowały one zarówno wyrafinowane krajobrazy naszej planety, jak i całą ludzką egzystencję”.

Zobaczycie Państwo wtedy film dokumentalny „Rzeka” z 2021 roku, którego reżyserką jest Jennifer Peedom, twórczyni trylogii orkiestrowych filmów, których celem jest „ukazanie relacji pomiędzy człowiekiem a naturą”. Dlatego oprócz spektakularnych zdjęć, uzupełnionych przez poetycki scenariusz napisany przez pisarza i wykładowcę Uniwersytetu w Cambridge Roberta Macfarlane’a, czytany w filmie przez Willema Dafoe, usłyszymy także wspaniałą muzykę w wykonaniu Australijskiej Orkiestry Kameralnej wykorzystującą zarówno klasyczne utwory J.S. Bacha czy A.Vivaldiego, ale także Jonny’ego Greenwooda i Radiohead oraz oryginalną kompozycję Richarda Tognettiego i muzykę Williama Bartona.

Miejscem prezentacji będzie Zielona Strefa galerii, wstęp jest oczywiście bezpłatny. Czas trwania filmu to 70 min. Mecenasem projektu Kino (na) Sztuki jest Ergo HESTIA.

źródło: galeria Tarasin

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze