Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Drugie spotkanie pn. „Śladami historii Powiatu Kaliskiego”

Drugie spotkanie pn. „Śladami historii Powiatu Kaliskiego” realizowane w ramach zadania „Terra Calisiensis – to nasza ziemia ojczysta. Śladami historii Powiatu Kaliskiego w 25. rocznicę jego powrotu na mapę administracyjną Polski” odbyło się w czwartek w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu. 

To projekt realizowany przez kaliski oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego we współpracy z Powiatem Kaliskim.

Słowo wstępu skierował do uczestników Dyrektor Biblioteki Robert Kuciński. Anna Narewska Prezes PTH omówiła prace nad powstaniem publikacji „Starostwo i Powiat Kaliski na przestrzeni wieków”. Publikacja ta niewątpliwie stanowi źródło wiedzy, a także podsumowanie informacji o Ziemi Kaliskiej, jej historii i znaczeniu. Jest to pierwsza tego typu publikacja, która składa się z kilku rozdziałów, a każdy dotyczy innego okresu. Całość obejmuje dzieje powiatu od okresu późnego średniowiecza, aż po czasy współczesne. W kaliskiej bibliotece autorzy omówili przygotowane przez siebie rozdziały. Z wykładami historycznymi wystąpili dr Sławomir Przygodzki (rozdział dot. okresu 1815 – 1918), Monika Sobczak – Waliś (okres dwudziestolecia międzywojennego) oraz dr Ewa Kłysz (dzieje powiatu od 1945 roku do historii współczesnej). W spotkaniu uczestniczył Przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Jan Adam Kłysz, Sekretarz Leszek Sarzyński a także pracownicy Starostwa Powiatowego w Kaliszu. Dziękujemy szczególnie młodzieży z III. Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Kaliszu za tak liczny udział w tym spotkaniu .

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego, a jego celem jest włączenie mieszkańców Kalisza i powiatu kaliskiego w obchody 25. rocznicy powrotu samorządu powiatowego na mapę Polski.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze