Dudek dołącza do kaliskich siatkarek

Ostatnie sezony spędziła w pierwszoligowej SAN-Pajdzie Jarosław. W dwóch ostatnich przebijała barierę 400 zdobytych punktów, rok temu będąc również odkryciem turnieju o Puchar Polski, w którym jej zespół pokonał m.in 3:2 Budowlane Łódź. Teraz Aleksnadra Dudek staje się wzmocnieniem Energi MKS Kalisz.

Dudek mierzy 187 cm wzrostu i dysponuje świetnym zasięgiem w ataku na poziomie 320 cm. Urodziła się 18 stycznia 1997 roku w Lublinie i właśnie w barwach AZS-u Lublin rozpoczynała swoją karierę. Przed sezonem 2018/19 postanowiła udać się na południe dołączając do SAN-Pajdy Jarosław. Tam od początku stała się jedną z liderek ofensywy i wygrywając z drużyną awans do I ligi.

W sezonie 2019/20, już na zapleczu ekstraklasy, zdobyła 401 punktów. Dodatkowo razem ze swoją drużyną została rewelacją turnieju o Pucharu Polski. SAN-Pajda Jarosław sensacyjnie pokonała 3:2 Budowlane Łódź (Ola zdobyła w tym meczu aż 22 punkty)  meldując się w Final Four turnieju. W półfinale niestety zawodniczki z Jarosławia musiały uznać wyższość Chemika Police, ale mecz z takim przeciwnikiem traktowały był jako świetne doświadczenie na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Tym razem utalentowana przyjmująca będzie mogła sprawdzić się w kaliskiej drużynie podczas całego sezonu w TAURON Lidze.

W dopiero co zakończonym sezonie 2020/21 Dudek poprawiła swój wcześniejszy wynik zdobywając 488 punktów, z czego 57 zagrywką i 52 blokiem. Razem z SAN-Pajdą Jarosław zajęła 4 miejsce w rozgrywkach I ligi w półfinale przegrywając z przyszłorocznym beniaminkiem TAURON Ligi – UNI Opole. W składzie na przyszły sezon Ola Dudek dołącza do Sylwii Kucharskiej, Kingi Wysokińskiej i Oriany Miechowicz. Zespołem kolejny sezon z rzędu pokieruje trener Jacek Pasiński.

Energa MKS Kalisz – sezon 2021/22

Rozgrywające: Sylwia Kucharska,

Atakujące: Oriana Miechowicz,

Środkowe:

Przyjmujące: Aleksandra Dudek,

Libero: Kinga Wysokińska,

Sztab: Jacek Pasiński (I trener)

Źródło: Energa MKS Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze