reklama-SWWS
baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM

Duszpasterski rok akademicki zainaugurowany

– Dzisiaj chcemy modlić się drodzy studenci, żeby za waszym dobrym duchem początku roku akademickiego szły także mądre wybory i konkretne zaangażowanie – mówił biskup kaliski Damian Bryl, który przewodniczył Mszy św. w katedrze św. Mikołaja w Kaliszu z okazji inauguracji duszpasterskiego roku akademickiego.

W homilii celebrans podkreślał, że czas studiowania to czas uczenia się odpowiedzialności za siebie, za swoje życie, ale także odpowiedzialności za większe społeczności.

Prosił wykładowców akademickich, aby pomagali studentom dokonywać dobrych wyborów. – Uczmy ich dojrzałych wyborów. Nie decydujmy za nich, ale pomagajmy dając im dobre punkty odniesienia. Pomóżmy im rozeznawać co jest dobre, a co nie jest. Bądźmy blisko, by mogli przyjść i zapytać, ale też umacniajmy ich, aby mieli odwagę iść za tym, co jest dobre, prawdziwe i słuszne – powiedział biskup kaliski.

Wraz z biskupem kaliskim Damianem Brylem Mszę św. koncelebrowali: ks. prał. Adam Modliński, proboszcz katedry i ks. Sebastian Kąkol, diecezjalny duszpasterz akademicki. Modlili się rektorzy i wykładowcy kaliskich uczelni oraz studenci.

Podczas Mszy św. śpiewała Schola Duszpasterstwa Akademickiego na Piętrze Subsidio.

W Kaliszu działa Duszpasterstwo Akademickie na Piętrze. – Moim zadaniem jest rozwój tego, co zaczął mój poprzednik, czyli wsłuchiwanie się w głos potrzeb naszych studentów, którzy w Kaliszu studiują na trzech uczelniach, ale trzeba zaznaczyć, że większość młodych ludzi wyjeżdża do większych ośrodków akademickich. Dlatego chcemy przede wszystkim zabiegać o to, żeby studenci kiedy przyjeżdżają na weekend do domu zaangażowali się w nasze duszpasterstwo przy katedrze – wyjaśnia KAI ks. Sebastian Kąkol.

Spotkania dla studentów w ramach Duszpasterstwa Akademickiego na Piętrze odbywają się dwa razy w tygodniu. – Spotkanie w niedzielę rozpoczynamy Mszą św. o godz. 20.30 w katedrze, a potem spotykamy się na plebani przy herbacie. Mamy też spotkania formacyjne w każdy czwartek wieczorem w domu parafialnym przy ul. 3 Maja w Kaliszu. Co dwa tygodnie spotyka się grupa młodych osób, którzy chcą trwać we wspólnocie akademickiej, ale są już absolwentami uczelni wyższych – podkreślił diecezjalny duszpasterz akademicki.

Źródło: Diecezja Kaliska

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze