Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Dwa jubileusze w Gołuchowie

Jubileusz 10-lecia Gołuchowskiego Centrum Kultury „ZAMEK” oraz jubileusz 20-lecia współpracy partnerskiej Gołuchowa i Erkner obchodzi podkaliski Gołuchów.

To było święto wszystkich osób, organizacji i instytucji działających i współpracujących z GCK ZAMEK na przestrzeni minionych lat.

Rada Gminy Gołuchów powołała uchwałą samorządową instytucję kultury o nazwie Gołuchowskie Centrum Kultury „ZAMEK” w Gołuchowie w dniu 28 lutego 2012 r. Inicjatorem utworzenia instytucji był Wójt Marek Zdunek, a autorką pierwszego statutu instytucji – Sekretarz Gminy Tatiana Stefaniak.
Uroczystości jubileuszowe odbyły się w dniu 28 kwietnia. W Kasztanowym Dworze w Kajewie zebrało się ponad 200 osób aby wspólnie podsumować minioną dekadę działalności kulturalnej w gminie Gołuchów.
Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił zaprzyjaźniony z Centrum Kultury kwartet smyczkowy AQuartet, a rolę konferansjera uroczystości pełnił Witold Pelka.
Program uroczystości był przeplatany utworami muzycznymi, jako podziękowanie od Centrum Kultury dla poszczególnych osób/organizacji, z którymi na przestrzeni minionej dekady Centrum współpracowało.

Publiczność mogła się również przez moment poczuć jak uczestnicy warsztatów plastycznych. Instruowani przez p. Piotra Jankowskiego – instruktora nauki rysunku – narysowali różę – która była prezentem jubileuszowym dla GCK ZAMEK. Z powstałych prac powstała unikatowa wystawa.
GCK ZAMEK z okazji jubileuszu przygotowało okolicznościowy folder, logo i zestaw kronik opisujących i obrazujących 10 lat życia kulturalnego gminy.
Jubileusz 10-lecia Gołuchowskiego Centrum Kultury ZAMEK był połączony ze świętowaniem jubileuszu 20-lecia współpracy partnerskiej Gołuchowa i Erkner. W Gołuchowie gościł Burmistrza Miasta Erkner Henryk Pilz, p. Joachim Schulze – Burmistrz, z którym Gmina Gołuchów podpisywała umowę partnerską w 2001 r., p. Hans Hoffmann – Przewodniczący Rady Seniorów oraz Sigrid Riedel – Przewodnicząca Stowarzyszenia Przyjaciół Sztuki z Erkner, z którą współpracuje GCK ZAMEK.
Podczas uroczystości Burmistrza Miasta Erkner przekazał wójtowi Gminy Gołuchów czek na 10 tys. Euro na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Podwójny Jubileusz był również idealną okazją do podpisania oficjalnej Umowy o współpracy pomiędzy Gołuchowskim Centrum Kultury „ZAMEK” a Stowarzyszeniem Przyjaciół Sztuki z Erkner.
Wręczono również nagrody laureatkom konkursu Młodzieżowa Nagroda Artystyczna, organizowanym przez Stowarzyszenie z partnerskiego miasta. W kategorii muzycznej pierwsze miejsce przyznano Natalii Cichej z Kościelnej Wsi. Otrzymała ona tytuł laureatki i tradycyjną złotą różę. Wyróżnienie w kategorii plastyka i sztuki stosowane przyznano Klaudii Sądkiewicz z Bogusławic za pracę plastyczną obrazującą pandemiczny czas.
Pracę prezentowana była na jubileuszu. Natalia Cicha podczas uroczystości wykonała konkursowy utwór – „Clown” Emeli Sande.

Na zakończenie, goście składali życzenia Jubilatom oraz wpisywali się na pamiątkowej – jubileuszowej tablicy.

Źródło: Urząd Gminy Gołuchów

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze