Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Dwa mandaty za prędkość za jednym zamachem

Utratą prawa jazdy skończyła się dla 48-latka brawura za kierownicą. Kierowca audi nie spodziewał się, że policjanci z drogówki mają możliwość zmierzenia prędkość oddalającego się pojazdu. Okazało się, że w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h, audi pędziło znacznie szybciej, niż pozwały na to przepisy.

Nadmierna prędkość to ciągle jeden z głównych powodów tragicznych zdarzeń na drogach. Kaliscy policjanci dbając o bezpieczeństwo reagują na sygnały mieszkańców dotyczące miejsc, gdzie dochodzi do łamania przepisów. Niestety mimo licznych apeli o zachowanie rozwagi na drogach, w dalszym ciągu zdarzają się kierowcy, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy, narażając życie swoje i innych. Jednym z nich był 48-latek kierujący audi. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli na terenie gminy Blizanów. W obszarze zabudowanym, w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h jechał z prędkością 87 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci nałożyli na 48-latka mandat karny w wysokości 800 złotych i 9 punktów karnych.

Kierowca audi najwidoczniej nie wyciągnął wniosków z przeprowadzonej kontroli, ponieważ wsiadł do auta i z piskiem opon ruszył z miejsca. Policjanci ponownie zmierzyli prędkość z jaką poruszał się pojazd. Tym razem kierowca znajdując się nadal w obszarze zabudowanym, rozpędził auto aż do 171 km/h. Funkcjonariusze dogonili kierowcę i ponownie nałożyli na niego mandat. Tym razem w wysokości 2,5 tys. zł oraz 15 punktów karnych. 48-latek skorzystał z przysługującego mu prawa i odmówił przyjęcia mandatu. Jego sprawa już wkrótce zostanie przekazana do sądu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali kierowcy dokument prawa jazdy.

Przypominamy, że według obowiązujących przepisów za przekroczenie prędkości m.in.:

  • o 71 km/h i więcej mandat karny wynosi 2500 zł oraz 15 punktów karnych
  • od 61 km/h do 70 km/h mandat wynosi 2000zł zł oraz 14 punktów karnych
  • od 51 km/h do 60 km/h mandat wynosi 1500 zł oraz 13 punktów karnych
  • od 41 km/h do 50 km/h mandat wynosi 1000 zł oraz 11 punktów karnych
  • od 31 km/h do 40 km/h mandat wynosi 800 zł oraz 9 punktów karnych

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze