reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

„DWA OBLICZA”, czyli Spotkanie z Dorotą Rośczak-Urbaniak

W najbliższy piątek o godzinie 17.00, Biblioteka Główna będzie gościła Dorotę Rośczak-Urbaniak – kaliszankę, autorkę dwóch powieści rozgrywających się częściowo w naszym mieście.

Spotkanie z początkującą na niwie pisarskiej autorką będzie skoncentrowane na dwóch wydanych niedawno książkach: „Dwóch obliczach” z 2020 roku oraz ubiegłorocznej premierze zatytułowanej „Oblicza gry”. Rośczak-Urbaniak pisze z perspektywy osoby doświadczonej życiem i – jak sama podkreśla – czerpie w życiu, jak również w swojej pracy literackiej, z obserwacji zwykłych ludzi. Urodzona w Kaliszu autorka z wykształcenia jest magistrem logistyki; pisarstwa uczyła się sama, gdy tylko czas pozwolił, po odchowaniu trójki dzieci.

W ramach wieczoru autorskiego zaplanowanego w „Galerii 66” Biblioteki Głównej przewidziany jest koncert skrzypcowy Antoniny Urbaniak – uczennicy Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu. Usłyszymy fragmenty kilku utworów klasycznych: „Taniec hiszpański”, „Romance” Charlesa Dancla oraz „Koncert G-dur” Oskara Riedinga. Spotkanie poprowadzi Mateusz Halak.

Źródło: MBP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze