Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Dwa oblicza. Spotkanie z Dorotą Rośczak-Urbaniak

W piątkowy wieczór Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu gościła w Bibliotece Głównej pisarkę Dorotę Rośczak-Urbaniak. Autorka książek „Dwa oblicza” oraz „Oblicza gry” – wydanych w 2020 oraz 2021 roku, po raz pierwszy miała okazję do publicznego zaprezentowania własnego dorobku pisarskiego. W toku spotkania, poprowadzonego przez Mateusza Halaka, opowiedziała również o powodach, dla których obydwie pozycje powstały.

Rośczak-Urbaniak z wykształcenia jest logistyczką; pisanie jest natomiast jej pasją, metodą poznawania świata i siebie samej oraz sposobem na sprawdzenie własnych możliwości twórczych. Książki opowiadające o losach Darii – dziewczyny doświadczanej przez los – jak się okazało podczas rozmowy, są mocno osadzone w życiorysie pisarki.

„Staram się obserwować ludzi i uczyć się od nich wartościowych postaw” – tak pisarka podsumowuje swoją wrodzoną ciekawość świata. I dodaje: „obydwie moje książki nie powstałyby bez wsparcia mojej najbliższej rodziny”. W ten sposób kilkukrotnie dziękowała za wsparcie ze strony męża i córek – także obecnych na wieczorze autorskim w bibliotece. Zgromadzeni goście wysłuchali również koncertu skrzypcowego Antoniny Urbaniak, uczennicy Państwowej Szkoły Muzycznej im. Henryka Melcera w Kaliszu.

źródło: Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu, zdjęcie: Marcin Galant

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze