Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Dyplomy 2022

Ośrodek Kultury Plastycznej zaprasza na wernisaż wystawy dyplomantów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu, który odbędzie się 7 października o godzinie 18:30 w Galerii Wieża Ciśnień.

Prace dyplomowe powstały w wyniku obserwacji świata i zachodzących w nim zmian oraz indywidualnych potrzeb i emocji, poprzez świadomy dobór artystycznego medium odnoszącego się do tradycyjnych lub nowych technologii.

Wystawa daje możliwość przyjrzenia się dyplomom artystycznym licencjackim i magisterskim zrealizowanym w 2021/2022 roku przez absolwentów kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych UAM Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu. Jest wyjątkową okazją do wyjścia na zewnątrz, zaprezentowania szerszej publiczności dzieł będących podsumowaniem intensywnej nauki i pracy twórczej, dając szansę na skonfrontowanie ich ze zbiorową ekspozycją. Na wystawie zaprezentowane są DYPLOMY zrealizowane niemal we wszystkich pracowniach artystycznych Kaliskiego Wydziału Pedagogiczno – Artystycznego Uniwersytetu im. A. Mickiewicza.

Kuratorem wystawy jest dr Agnieszka Godszling – wykładowca na Wydziale  Pedagogiczno – Artystycznym w Kaliszu UAM w Poznaniu, samodzielnie kieruje Pracownią Tkaniny Artystycznej i Struktur Wizualnych. W 2015 roku Agnieszka Godszling uzyskała stopień doktora sztuki na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Wydział Tkaniny i Ubioru. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych. Laureatka wielu nagród i wyróżnień.  Od 2019 roku kuratorka kolejnych edycji wystawy „Dyplomy”.

źródło: OKP Wieża Ciśnień

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze