reklama-SWWS
baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM

Dyrektor szpitala został „Dzbankiem roku 2022”

Już po raz drugi oddział kaliskiego KoLibra przyznał tytuł „Wianka” oraz „Dzbanka” za działalność społeczną oraz publiczną. Wyróżnienia niebawem zostaną wręczone osobom publicznym. Czym kandydaci zasłużyli sobie na krytykę lub pochwałę?

Wspomniany „Wianek” jest nagrodą pochwalającą działalność, natomiast „Dzbanek” krytykującą. Wyróżnione sylwetki wybierane są subiektywnie przez członków stowarzyszenia KoLiber. Prezes Kaliskiego Oddziału Norbert Kustusz podkreśla, iż przy okazji tej nagrody nie oceniano działalności politycznej. Skupiono się na tym, jaki wpływ miała praca na lokalną społeczność oraz Kalisz.

KoLibranci w uznaniu – jak tłumaczą – niesamowitych zasług całorocznej pracy i zaangażowania postanowili przyznać nieco mniej przyjemny tytuł – „Dzbanka”. Otrzymał go dyrektor kaliskiego szpitala – Radosław Kołaciński. Wśród „zasług” wymieniono: „konsekwentne kompletowanie horrendalnie wysokich nagród w momencie kryzysu gospodarczego (przykładowo 120 000 zł w okresie przedświątecznym)”.

Dodatkowo w uzasadnieniu wspomniano o braku zaangażowania Radosława Kołacińskiego w Sesje Rady Miasta poprzez wielokrotne opuszczanie posiedzeń przed formalnym zakończeniem. W ten sposób można unikać rejestrowania niższej frekwencji. Przedstawiciele stowarzyszenia zwrócili również uwagę na serię negatywnych komentarzy ze strony pacjentów szpitala, który podlega Kołacińskiemu. Jak mówi Kustusz – „dotyczą one karygodnych sytuacji traktowania pacjentów”. Jako przykład wymieniono przypinanie pacjentów pasami bezpieczeństwa do łóżka, które powoduje uszczerbek na zdrowiu; brak dostępności do szeregu usług medycznych w trakcie roku; czy też nieprzyjmowanie pacjentów w ciężkim stanie zdrowia i wysyłanie ich do sąsiednich szpitali. To ostatnie nawiązuje do sytuacji przekierowania osoby, która ucierpiała na zdrowiu do Ostrowa Wielkopolskiego, bez potwierdzenia możliwości przyjęcia do tamtejszego szpitala.

Wierzę w dobre intencje pana Kołacińskiego, iż zreflektuje się on nad własną pracą oraz przestrzenią do rozmieszczenia pieniędzy w razie braku miejsca w napchanych kieszeniach. W sytuacji tak głębokiego kryzysu gospodarczego i energetycznego trzeba zastanowić się czy wobec tradycyjnych, tak wysokich zarobków, przyjmowanie takich nagród jest zasadne – zaznaczył Norbert Kustusz.

Tytuł „Wianka” w roku 2022 otrzymał Włodzimierz Staszak, w uznaniu szerokiej aktywności na rzecz historii, lokalnej społeczności oraz patriotyzmu. Wśród tychże zasług wyróżniono całoroczne zaangażowanie w działalność charytatywną w ramach akcji krwiodawstwa oraz PCK, pracę w ramach profesjonalnego sprzątania i konserwacji Cmentarza Wojskowego na Majkowie, regularną organizację wycieczek na Monte Cassino, a także pracę w ramach Kaliskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Liczymy na to, iż ta nagroda przyniesie wiele motywacji do dalszej pracy i działań na polu charytatywnym, krwiodawczym oraz krzewienia postaw patriotycznych i popularyzacji historii, a także dbałości o lokalną spuściznę historyczno-narodową – powiedział Norbert Kustusz.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze
Gonia

Radku, w pełni zasłużona nagroda.

Najnowsze