Działkowcy skorzystają z dotacji na deszczówkę

94 kaliszan skorzystało z programu dotacji na zakup zbiorników na gromadzenie wód opadowych i roztopowych. Do grona uprawnionych dołączą działkowcy. Zbiorniki będzie można montować również przy budynkach innych niż mieszkalne.

Rada Miasta Kalisza podjęła uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie udzielenia dotacji celowej na dofinansowanie zadań służących ochronie zasobów wodnych na terenie miasta Kalisza, polegających na gromadzeniu wód opadowych i roztopowych w miejscu ich powstawania. Zgodnie z nową uchwałą dotacja będzie przysługiwała dla budynku rekreacyjno-wypoczynkowego lub innego obiektu budowlanego spełniającego taką funkcję, położonego na terenie działki w rodzinnym ogrodzie działkowym.

Wnioski o udzielenie dotacji wraz z wykazem niezbędnych załączników będą przyjmowane w terminie od 1 lutego do 31 marca w danym roku budżetowym. Wnioski składa się przed rozpoczęciem realizacji inwestycji.

Uchwała, która wejdzie w życie po upływie 14 dni od daty ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego jest dostępna na stronie: https://kalisz.esesja.pl/zalaczniki/146541/projekt-uchwaly-zmieniajacej-uchwale-ws-udzielenia-dotacji-celowej-na-dofinansowanie-zadan_1383290.pdf.

 

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter