baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Dzieci poszerzyły wiedzę na temat Kalisza oraz jego mieszkańców

Wizyta w Szczypiornie była okazją do podsumowania projektu „Kalisz i kaliszanie”, realizowanego przez Szkołę Podstawową nr 23 im. Eligiusza Kor-Walczaka w Kaliszu. W ostatni czwartek nauczyciele i uczniowie odwiedzili m.in. izbę pamięci przy filii nr 6 miejskiej biblioteki publicznej.

„Kalisz i kaliszanie” to projekt, którego celem była popularyzacja wiedzy, dotyczącej rodzinnego miasta – m.in. zabytków, znanych postaci związanych z regionem, kaliskich cmentarzy, miejsc pamięci oraz instytucji kulturalnych. – Zwiedzaliśmy, poznawaliśmy, robiliśmy zdjęcia, prezentacje, questy i quizy – mówi Beata Raczak, dyrektor szkoły. – Ponieważ jedną z postaci, związanych z regionem jest patron naszej szkoły, Eligiusz Kor-Walczak, powiązaliśmy podsumowanie projektu z dniem patrona.

W czwartek, 1 czerwca, uczniowie i nauczyciele odwiedzili Izbę Pamięci Szczypiorna przy filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu. – Mieliśmy okazję poznać dzieje legionistów więzionych w tutejszym obozie oraz wystawę poświęconą Aleksandrze Piłsudskiej – dodaje dyrektor Raczak. – Zakończyliśmy nasz rajd, zwiedzając Kaplicę św. Barbary, a w jej pobliżu urządziliśmy piknik z okazji Dnia Dziecka.

W Izbie Pamięci Szczypiorna można zobaczyć wystawę zdjęć prezentującą wybrane działania realizowane w ramach projektu „Kalisz i kaliszanie”.

Źródło: Miasto Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze