baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Dzieci z Ukrainy będą mogły obejrzeć film w kinie „Helios” całkowicie za darmo!

Sieć kin Helios postanowiła wyjść z piękną inicjatywą. Dzieci obywateli Ukrainy, które w naszym kraju, jak i mieście odnalazły swój azyl podczas wojny z Rosją, już wkrótce będą miały okazję obejrzeć bajki z ukraińskim dubbingiem i to całkowicie za darmo!

Do Polski przybywa coraz więcej obywateli z Ukrainy, którzy w obawie o własne życie musieli podjąć odważne kroki, porzucić wszystko i uciec, by nie zginąć  z rąk Rosjan. Znaczna część z nich zagości w naszym kraju przez pewien czas. Będą przebywać w różnych ośrodkach, hotelach, jak również udostępnionych przez ludzi dobrego serca prywatnych kwaterach. Wśród nich są także dzieci, które w tym czasie szczególnie potrzebują rozrywek bądź też chwili zapomnienia i odwrócenia myśli o traumatycznych wydarzeniach, które je dotknęły.

Od 4 marca 2022 roku, w kaliskim kinie „Helios” codziennie odbędzie się darmowy pokaz filmu dla dzieci w języku ukraińskim. Pierwszą produkcją, która zostanie pokazana najmłodszym uchodźcom z Ukrainy, będzie „Kosmiczny mecz: nowa era”. Repertuar dostępny jest na stronie kina.

Від 4 березня 2022 року в калішському кінотеатрі “Helios” кожного дня буде безкоштовний сеанс для дітей українською мовою. Першою стрічкою, яку покажуть наймолодшим українцям, буде «Космічний джем: Нові легенди». З репертуаром можна ознайомитися на сайті кінотеатру.

Sieć kinowa Helios ogłosiła również, iż wspierając i solidaryzując się z Ukrainą, symbolicznie rezygnuje z wyświetlania rosyjskiego filmu. Jednocześnie w ramach oczekiwań młodych widzów i solidarności z Ukrainą, Helios wyświetlił film w niedzielę, 27 lutego, a cały przychód z biletów przeznaczył na rzecz ukraińskich dzieci zbiórce prowadzonej przez UNICEF.

fot.: kino Helios

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze