Dziecięce wtorki i czwartki również ze strażą

6 lipca strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Kaliszu wzięli udział w Festynie Rodzinnym pt. „Dziecięce wtorki i czwartki w mieście”, który odbywał się przy ratuszu na Głównym Rynku. Celem festynu było zapoznanie dzieci i ich opiekunów z charakterem i specyfiką zawodu strażaka, przypomnienie zasad wzywania pomocy oraz zasad bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku, w tym także nad wodą.

W trakcie spotkania z najmłodszymi omówiono używanie numerów alarmowych i zorganizowano pokaz sprzętu, będącego na wyposażeniu samochodu gaśniczego. To nie jedyne działania w ostatnich dniach, jakie prowadzili kaliscy strażacy w ramach prewencji społecznej. Funkcjonariusze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 wzięli udział w pokazie na terenie stanicy harcerskiej w miejscowości Szałe, który podobnie jak pierwsze wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze strony dzieci.

Źródło: KM PSP
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze