Dziedzictwo Wiłkomirskich już we wtorek

„Dziedzictwo Wiłkomirskich” to wydarzenie organizowane przez Książnicę Pedagogiczną im. A. Parczewskiego w Kaliszu w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Spotkanie połączone z otwarciem wystawy poświęconej wybitnej rodzinie muzyków związanych z Kaliszem odbędzie się we wtorek 13 września o godzinie 16:00 w siedzibie kaliskiej Książnicy przy ulicy Południowej 62.

W programie znalazło się między innymi spotkanie z Remigiuszem Grzelą, prozaikiem, poetą i dramaturgiem, dziennikarzem, autorem książek i wywiadów z Wandą Wiłkomirską. Postać Kazimierza Wiłkomirskiego przybliżą gościom jego wnuczka Marta Ługowska oraz uczeń ksiądz Andrzej Gładysz.

Podczas wydarzenia odbędzie się także wernisaż wystawy pamiątek związanych z rodziną Wiłkomirskich ze zbiorów Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu. Jej kuratorem jest dr Bogumiła Celer, kierowniczka Działu Zbiorów Specjalnych.

Spotkaniu towarzyszyć będzie występ artystyczny pedagogów i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu.

Źródło: Książnica Pedagogiczna w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze