baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Dzieje się latem w Kaliszu!

Lato w Kaliszu zapowiada się naprawdę atrakcyjnie! Wakacje upłyną pod znakiem wielu ciekawych wydarzeń kulturalnych oraz rozrywkowych. Mieszkańcy i turyści będą mieli okazję uczestniczyć w licznych koncertach, festynach, przedstawieniach i piknikach. Zapraszamy na przegląd najciekawszych wydarzeń.

„Nieustannie poszerzamy ofertę kulturalno-rozrywkową Kalisza, czego najbliższe lato będzie najlepszym dowodem. Ci, którzy zamierzają spędzić lato w naszym mieście, na pewno będą mieli z czego wybierać”

zapowiada Krystian Kinastowski, Prezydent Kalisza

Czerwiec rozpocznie się od uroczystych Urodzin Miasta Kalisza

Jednym z najważniejszych wydarzeń tego miesiąca będą urodziny Miasta Kalisza obchodzone 11 czerwca. W trakcie uroczystości mieszkańcy wspólnie odśpiewają swojemu miastu tradycyjne „sto lat”, a na Głównym Rynku będą czekać liczne torty przygotowane przez kaliskich cukierników. Urodziny miasta uczci również koncert plenerowy kaliskiego big-bandu „New Collective”.

Kalisz miastem dla młodych!

21 czerwca w ramach organizowanego przez Miasto koncertu na zakończenie roku szkolnego zagra raper Young Multi. Koncert odbędzie się na Polach Marsowych, a rozpoczęcie jest planowane na godzinę 21:00. W ubiegłym roku na podobnym wydarzeniu z okazji zakończenia roku szkolnego wystąpił raper Young Igi, przyciągając tłumy fanów. Kalisz już wcześniej gościł inne znane gwiazdy polskiej sceny hip-hopowej.

Miesiąc wypełnią koncerty i festiwale

12 czerwca w godzinach 16:00-20:00 Główny Rynek zamieni się w scenę dla „Artystycznego Rynku” – czyli spektakli tanecznych, koncertów i wystawy Studia Tańca Sieraszewski Dance.

Niedługo potem, w dniach 14-16 czerwca odbędzie się 31. Międzynarodowy Festiwal Artystycznych Działań Ulicznych LA STRADA, którego tematem przewodnim będzie „CIAŁO I UMYSŁ”. W ramach bezpłatnego 3-dniowego festiwalu i licznych imprez towarzyszących odbędą się: polskie i zagraniczne spektakle (w tym familijne i z muzyką na żywo), monumentalne widowiska plenerowe, nietuzinkowe koncerty, parady, happeningi, wystawy, warsztaty artystyczne, pokazy taneczne i akrobatyczne oraz interaktywne działania twórcze.

Nie można zapomnieć o ekspozycji multimedialnej w ratuszu. Wystawa jest niezwykle nowoczesna i w zaskakujący sposób przedstawia historię Kalisza – od najdawniejszych czasów, aż po teraźniejszość. Odwiedzający mogą odkryć liczne tajemnice ukryte w piwnicach oraz na wieży z tarasem widokowym. Ekspozycję można zwiedzać od wtorku do czwartku w godzinach od 10:00 do 16:00, w piątek od 10:00 do 18:00, a w soboty i niedziele od 10:00 do 17:00.

Czerwiec koncertowo zakończy Międzynarodowy Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej im. T. Krokosa „Schola Cantorum” trwający od 26 do 30 czerwca. Podczas festiwalu zagra wiele średniowiecznych, renesansowych i barokowych zespołów z całej Polski.

Nie zabraknie również festynów i pikników

8 czerwca na placu Płuca Kalisza odbędzie się Festyn Osiedlowy Winiary w ramach Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańców czeka integracja przy muzyce, grach, zabawach, konkursach oraz przy kawie i herbacie.

Dzień później, 9 czerwca, na Rajskiej Polanie zorganizowany zostanie Dzień Dziecka pod hasłem „Witajcie w naszej bajce – Akademia Pana Kleksa”. Najmłodsi uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w zajęciach plastycznych i muzycznych. Nie zabraknie również konkursów z nagrodami oraz dmuchańców, piana party, napojów i słodyczy.

16 czerwca, w Rezerwacie na Zawodziu odbędzie się Festyn Archeologiczno Historyczny „Europejskie Dni Archeologii”. Podczas festynu będzie można przenieść się w czasie i zobaczyć, jak wyglądało życie w średniowiecznych grodach. Początek lata upłynie również pod znakiem militarnych atrakcji. W dniach 22-23 czerwca na XXII Pikniku Militarnym organizowanym przez Stowarzyszenie Strzeleckie Bellona będzie można obejrzeć wystawę sprzętu wojskowego.

Miesiąc zwieńczy „Drugie Święto Wielkopolski na Polach Marsowych” 29 czerwca – wyjątkowy piknik zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Przewidziane są między innymi miasteczka z grami, zabawami i nagrodami, w tym miasteczko dla dzieci, a także strefa badań profilaktycznych oraz scena, na której zagrają wyjątkowi artyści.

Lipiec i sierpień zaskoczą atrakcjami

24 sierpnia w ramach święta rzeki Prosny mieszkańcy po raz kolejny będą bawić się podczas koncertu Filharmonii Kaliskiej i gości specjalnych. W zeszłym roku na scenie gościł zespół José Torres & Havana Dreams.

Do miasta powraca również Kino Letnie na Głównym Rynku, organizowane w każdą sobotę lipca i sierpnia. Tak jak w poprzednich latach, wydarzenie na pewno przyciągnie do siebie masę zainteresowanych, dzięki ciekawym produkcjom filmowym.

Przez półtora miesiąca w wakacje na kaliskim Głównym Rynku, weekendowymi wieczorami, występować będą młodzi artyści z naszego regionu. To efekt zwycięskiego projektu do Budżetu Obywatelskiego zgłoszonego przez radnego Macieja Antczaka. Łącznie koncertów będzie aż 16, co pozwoli na zaprezentowanie różnych gatunków muzycznych. Koncerty startować będą w piątki i soboty o 19:00,
a w niedziele o 18:00.

Na mieszkańców czekają koncerty muzyki klasycznej. Kalisz będzie gospodarzem 17 Festiwalu Południowej Wielkopolski, który odbędzie się w dniach 13, 20, 27 lipca na placu przy Baszcie Dorotce od godziny 18:00. Festiwal jest organizowany przez kaliską filharmonię.

Lipiec i sierpień, to także „dziecięce czwartki”, które w Kaliszu organizowane są już od kilku lat. W każdy czwartek w Parku Miejskim dzieci będą miały okazję korzystać z wielu atrakcji. W programie między innymi gry, zabawy i warsztaty.

Ponad to, przez cały lipiec i sierpień młodzież będzie mogła korzystać z programu Trener Osiedlowy. Trenerzy będą organizować bezpłatne zajęcia sportowe, gry i zabawy dla dzieci i młodzieży.

Kalisz stawia na aktywne, kulturalne i rozrywkowe lato

Kalisz przygotował dla mieszkańców i turystów bardzo bogatą ofertę imprez na nadchodzące wakacje. Będzie to świetna okazja do aktywnego spędzenia czasu, uczestniczenia w życiu kulturalnym miasta oraz dobrej zabawy dla całych rodzin. Miasto zadbało, aby w programie letnich atrakcji znalazło się coś dla każdego – zarówno dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.

Źródło: Urząd Miasta Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze