Dzielnicowi ostrzegają przed włamaniami

Z uwagi na zbliżający się czas wakacji kaliscy policjanci przypominali o dokładnym zabezpieczeniu swoich mieszkań i piwnic. Funkcjonariusze podczas jednego ze spotkań rozdawali mieszkańcom poradniki z praktycznymi wskazówkami, dzięki którym zminimalizują oni ryzyko włamań i będą mogli spokojnie wypoczywać w sezonie urlopowym.

Większość przestępstw przeciwko mieniu poprzedza rozpoznanie przez włamywaczy terenu. Złodzieje dostają się do środka najczęściej przez wyważone okna lub drzwi. Zdarzenia te najczęściej mają miejsce pod nieobecność domowników, często gdy zapada zmrok, lub w czasie kiedy wyjeżdżają na dłużej. W ramach realizowanych działań funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na właściwe i skuteczne zabezpieczenia swoich mieszkań.

Kaliska policja radzi: reaguj, gdy usłyszysz dziwne hałasy w mieszkaniu sąsiadów, szczególnie w przypadku kiedy wiesz, że nie ma ich w domu; zabezpiecz jak najlepiej swoje mieszkanie i dom, pomogą tu drzwi antywłamaniowe, solidne zamki, rolety antywłamaniowe i oświetlenie terenu posesji; nie przechwalaj się w mediach społecznościowych cennymi przedmiotami, które posiadasz czy też wakacyjnymi wyjazdami. Apelujemy do Państwa o wzmożenie sąsiedzkiej czujności, a w przypadku zauważenia podejrzanych osób lub samochodów prosimy informować o tym policję.” – tłumaczą funkcjonariusze.

Źródło: KMP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze