baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Dzień Dziecka u „Tarasina”

W czwartek 1 czerwca 2023roku o godzinie 12.00 podczas uroczystego wernisażu w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu, rozpoczęła się  prezentacja wystawy pokonkursowej 38. Konkursu Plastycznego Świat Dziecka.

W tej edycji na konkurs wpłynęły 454 prace w następujących grupach wiekowych: I grupa: 5-7 lat, II grupa: 8-10 lat, III grupa: 11-13 lat i IV grupa: 14-16 lat. Jury, które tworzyli artyści sztuk wizualnych: panowie Janusz Lewandowski, Adrian Kempa i Ziemowit Fincek oraz przedstawiciel Galerii – pan Jacek Różański, po obejrzeniu nadesłanych prac postanowiło nagrodzić 16 autorów a wyróżnić 75. Nagrody i wyróżnienia wręczone zostały na wernisażu, przy bardzo licznie zgromadzonej publiczności, przez panią Grażynę Dziedziak – naczelnik Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego w Kaliszu, panią Joannę Dudek – dyrektorkę Galerii Sztuki im. Jana Tarasina oraz panią Ewę Cierniak-  kuratorkę konkursu i wystawy. Do wystawy został wydany barwny katalog, zawierający reprodukcje nagrodzonych prac i spis wyróżnionych. Ekspozycja pokonkursowa pokazywana będzie w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina przy pl. św. Józefa 5 w Kaliszu do 16 czerwca 2023 roku.

W tym samym czasie zobaczyć można także wystawę ukazującą działania w ramach tegorocznej edycji projektu edukacyjnego Galerii – „Laboratorium Sztuki”. Ekspozycja prezentowana jest w Galerii Pulsar (w postaci prezentacji multimedialnej ) oraz w Zielonej Strefie Galerii. Czwartek, 1 czerwca był okazją do spotkania się w Zielonej Strefie wszystkich uczestników warsztatów na uroczystym podsumowaniu działań.  Natalia Czarcińska i Ewa Kopeć, edukatorki „Laboratorium Sztuki”,  wręczyły pamiątkowe dyplomy i zaprosiły uczestników spotkania do wzięcia udziału w ostatnich w tym roku szkolnym zajęciach artystycznych, które poprowadziła pani Katarzyna Przezwańska.

Źródło: Galeria Tarasina

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze