baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Dzień Kobiet w Nowych Skalmierzycach

Po czasie obostrzeń związanych z pandemią Covid-19 powróciły gminne uroczystości skierowane do szerszej grupy odbiorców. Kolejnym takim przedsięwzięciem były zorganizowane w dniach 5-6 marca występy Kuby Badacha dedykowane mieszkankom z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Obchody Dnia Kobiet w Nowych Skalmierzycach od lat cieszą się olbrzymią popularnością, w tym roku wydarzenie również odbiło się szerokim echem – każdorazowo miejsce koncertu, czyli przyszkolną halę sportową przy ul. Okólnej w Nowych Skalmierzycach, wypełniło kilkaset pań. Ostatni raz w Nowych Skalmierzycach obchodzono Dzień Kobiet dwa lata temu – zatem ostatni weekend był wyjątkowy dla mieszkańców tej gminy. Panie przywitał organizator, burmistrz – Jerzy Łukasz Walczak, który wyraził radość z możliwości przygotowania na okoliczność marcowego święta muzycznej niespodzianki. Nie zabrakło również życzeń, do których dołączyła się obecna wśród pań – Senator RP Ewa Matecka. 

Na każdy z koncertów złożyło się kilkanaście mniej lub bardziej znanych utworów Zauchy – głównie z czasów jego kariery solowej, ale i tych wcześniejszych, gdy występował w jazz-rockowej grupie Dżamble. Wykonał między innymi piosenki: „Siódmy rok”, „Byłaś serca biciem”, „Na lotni”, „Wymyśliłem Ciebie” czy „Czarny Alibaba”.

Pełne muzycznych wrażeń mieszkanki opuszczały halę z drobnym kwiatowym upominkiem wręczonym przez burmistrza bądź przewodniczącego Rady Gminy i Miasta Tadeusza Orzechowskiego.

Źródło: Gmina Nowe Skalmierzyce


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze