Dzień Kropki w Książnicy Pedagogicznej

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto stworzone z myślą o najmłodszych. Tego dnia odkrywa się dziecięce talenty, pasje i zainteresowania. Nie inaczej było w PBP Książnica Pedagogiczna im. A. Parczewskiego w Kaliszu.

15 września obchodzono Międzynarodowy Dzień Kropki. Z tej okazji drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Kaliszu gościli w Książnicy Pedagogicznej. Uczniowie uczestniczyli w specjalnie przygotowanych zajęciach: prezentacja książki „Kropka” Petera H. Reynoldsa, pokaz zainteresowań, w których najmłodsi wykazali się kreatywnością, zwiedzanie biblioteki oraz słodki poczęstunek zapewniony przez firmę Colian i bibliotekę. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Idea Międzynarodowego Dnia Kropki zrodziła się w 2008 roku. Inspiracją do zapoczątkowania święta była książka „The Dot” opowiadająca historię Vashti – małej, nieśmiałej dziewczynki. Książeczka cieszy się coraz większym zainteresowaniem i została przetłumaczona na ponad 20 języków. W polskiej wersji ukazała się w 2017 roku. Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest w ponad 100 krajach.

Źródło: PBP Książnica Pedagogiczna w Kaliszu

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter