Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Dzień Pielęgniarki i Położnej w Akademii Kaliskiej

13 maja w Collegium Medicum Akademii Kaliskiej odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej. Nie zabrakło gratulacji, życzeń oraz podziękowań, których wyrazem było wręczenie odznaczeń za zasługi dla ochrony zdrowia.

Obchody rozpoczęły się o godzinie 10. Przewodniczący Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Kaliszu, Marek Przybylski przywitał przybyłych gości: Piotra Brombera – Wiceministra Zdrowia, Mariolę Wodzińską – Wiceprezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, profesora Andrzeja Wojtyłę – rektora Akademii Kaliskiej, Grzegorza Szymańskiego – kanclerza Akademii Kaliskiej, profesora Wojciecha Grzelaka, Łukasza Mikołajczyka – dyrektora administracyjnego Akademii Kaliskiej, Mateusza Podsadnego – wiceprezydenta Kalisza, Anitę Świątek – radną powiatu Ostrowskiego.

Następnie odbyło się otwarcie konferencji przez prof. Andrzeja Wojtyłę. 

Pracowałem w takich dziedzinach medycyny, gdzie pielęgniarka była może nawet i ważniejsza niż lekarz. Wykazywały się empatią, współpracowały nie tylko z młodymi pacjentami, ale również z rodzinami, gdzie trzeba wczuć się w ich potrzeby. Tutaj ważna jest granica pomiędzy asertywnością a empatią.

prof. dr hab. Andrzej Wojtyła, JM Rektor Akademii Kaliskiej

Kolejno odbyło się wręczenie odznaczeń za zasługi dla ochrony zdrowia, przez Piotra Brombera.

 1. Stefania Halamunda, 
 2. Krystyna Grzesiak – Połomska,
 3. Małgorzata Misztal,
 4. Marzena Pławiak,
 5. Maciej Leki,
 6. Lucyna Szymankiewicz,
 7. Mieczysława Kwaśniewska,
 8. Maria Cyradna.

Oraz za zasługi dla samorządu zawodowego pielęgniarek i położnych, które wręczyła Mariola Wodzińska.

 • Brązowe:
 1. Jolanta Bartmańska,
 2. Maria Cyradna.
 • Srebrne: 
 1. Genowefa Błaszczyk,
 2. Maciej Leki,
 3. Jolanta Nowak,
 4. Sławomir Zieliński,
 5. Aleksandra Pera, 
 6. Danuta Malujda,
 7. Anna Szubert.

Wdzięczność wyrazili również zaproszeni goście.

Moja obecność tutaj to przede wszystkim pewna forma podziękowania paniom i panom za tą obecność przy pacjencie, zaangażowanie oraz profesjonalizm. Mam też nadzieję, że wykonując swój zawód odczuwacie satysfakcję.

Piotr Bromber, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia

Życzę Wam sił i zdrowia do dalszej realizacji wszystkich zawodowych obowiązków, często wymagających poświęcenia na rzecz drugiego człowieka oraz pomyślności w życiu osobistym. Przede wszystkim jednak życzę satysfakcji z wykonywanej pracy, należytego szacunku i uznania.

Mateusz Podsadny – Wiceprezydent Miasta Kalisza

Następnie odbył się wykład inauguracyjny „Samodzielność zawodowa pielęgniarek i położnych. 30-lecie samorządu” oraz otwarcie Muzeum Pielęgniarstwa na Wydziale Nauk o Zdrowiu Akademii Kaliskiej.
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze