baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Dzień przedsiębiorczości w ostrowskiej komendzie

W ramach ogólnopolskiego programu „Dzień przedsiębiorczości” ostrowską komendę odwiedzili uczniowie z III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim. Jednodniowa praktyka przybliżyła młodzieży pracę policjantów, a przez to dała możliwość zweryfikowania wyobrażenia o tym zawodzie.

Podczas kilkugodzinnego pobytu w komendzie uczniowie mogli zapoznać się w praktyce z jego specyfiką oraz uzyskać informacje o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach i predyspozycjach niezbędnych do wykonywania zawodu policjanta.

Dzień Przedsiębiorczości, zgodnie z założeniami ma sprzyjać podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Uczniowie mogą zweryfikować swoje wyobrażenia o przyszłym zawodzie oraz pozyskać informację o wymaganych predyspozycjach na danym stanowisku.

W ramach tegorocznych Dni Przedsiębiorczości policjanci gościli uczniów III Liceum Ogólnokształcącego z Ostrowa Wielkopolskiego, którzy zainteresowani byli zawodem policjanta. Młodzież miała okazję zwiedzić budynek komendy poznając tym samym strukturę organizacyjną Policji. Uczniowie mieli okazję do rozmowy z Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego, Zastępcą Naczelnika Wydziału Prewencji, technikiem kryminalistyki, dzielnicowymi, pracownikiem Wydziału Ogólnego i policyjnym profilaktykiem.

Jednym z ważniejszych punktów spotkania z uczniami było przekazanie informacji o zasadach przyjęcia do Policji. Przedstawione zostały procedury przyjęcia do służby, a funkcjonariusze szczegółowo omówili przebieg całej rekrutacji. Uczniowie byli także zainteresowani jak wygląda policyjny areszt. Zobaczyli jak wyglądają poszczególne pomieszczenia ostrowskiej komendy w których wykonuje się czynności np.: z osobą zatrzymaną czy nietrzeźwym kierującym.

Źródło: KPP Ostrów Wlkp.

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze