Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Dzień Tradycji Służby Więziennej uczczony na Kampusie SWWS

Do tego roku 8 lutego obchodziliśmy Święto Służby Więziennej. W związku z nowelizacją ustawy o Służbie Więziennej od 2023 roku tego dnia obchodzimy Dzień Tradycji Służby Więziennej. Data nawiązuje do ogłoszonych w 1919 r. dekretów Józefa Piłsudskiego, które stały się fundamentem organizacji i reformy więziennictwa niepodległej Rzeczypospolitej.

Z okazji Dnia Tradycji Służby Więziennej, na terenie Kampusu Mundurowego Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu prorektor ds. operacyjnych – mjr dr Mariusz Kuryłowicz wraz z delegacją funkcjonariuszy złożył kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym funkcjonariuszy Służby Więziennej poległych w służbie.

„Niech to wyjątkowe i ważne dla wszystkich Funkcjonariuszy i Pracowników Służby Więziennej Święto, będzie okazją dla przekazania słów uznania za trud i pełną poświęcenia służbę na rzecz Państwa Polskiego. Dziękujemy także za codzienny trud resocjalizacji osób, które weszły w konflikt z prawem.
Życzymy też Państwu dalszego rozwoju zawodowego, wielu sukcesów, bezpiecznej służby oraz zdrowia, wytrwałości i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Niech służba ku chwale naszej Ojczyzny zawsze będzie dla Państwa powodem do radości i dumy. To dzięki Wam obywatele naszego kraju mogą codziennie zasypiać w spokoju gdy wy pełnicie tak trudną i często niedocenianą służbę.” – mówił mjr dr Kuryłowicz.

Źródło: SWWS

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze