Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Elektryczny samochód dla Straży Miejskiej Kalisza

Straż Miejska Kalisza została wyposażona w nowy samochód elektryczny.

Pojazd kupiło Miasto Kalisz ze środków pochodzących z funduszy Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022-2023. Koszt zakupu to 196 782, 96 zł.

Samochód został przystosowany do przewożenia osób nietrzeźwych. Jest wyposażonych m.in. w pakiet ratowniczy do udzielenia pierwszej pomocy oraz defibrylator.

Dzięki zastosowaniu nowej technologii oraz akumulatorów bezkobaltowych o pojemności 53 kWh przy optymalnych warunkach na pełnej baterii samochód może pokonać dystans około 300 km przy użyciu 18 kWh /100 km. Pojazd elektryczny idealnie wpisuje się w potrzeby służby patrolowej, która realizuje swoje zadania na terenie Kalisza. Radiowóz będzie wykorzystywany do codziennej służby w systemie dwuzmianowym. O zakupie auta przemawiały względy ekonomiczne oraz ekologiczne.

Samochód – DFSK model Seres 3 – dostarczyła firma Auto Centrum Lis w ramach rozstrzygniętego przetargu publicznego.

źródło: Urząd Miasta Kalisza, fotografia: Magdalena Bartnik

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze