Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Elżbieta Cichowicz z tytułem Honorowego Przyjaciela Kalisza

Prezydent Krystian Kinastowski nadał Elżbiecie Cichowicz – związanej od lat z kaliskimi instytucjami medycyny lekarce, specjalistce medycyny pracy – tytuł „Honorowy Przyjaciel Kalisza”. Pani doktor w towarzystwie bliskich współpracowników ze szpitali w Kaliszu i Poznaniu odwiedziła ratusz i odebrała medal z rąk włodarza.

Elżbieta Cichowicz uzyskała dyplom lekarza w 1965 r. w Akademii Medycznej w Białymstoku. Wybrała specjalizować się w zakresie analityki lekarskiej, chorób wewnętrznych, oraz medycyny pracy I i II stopnia. Do 1999 r. pracowała w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Perzyny w Kaliszu jako asystent, zastępca ordynatora oddziału internistycznego oraz kierownik Poradni Profilaktyczno-Leczniczej Pracowników Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Następnie związała swoją karierę z Ośrodkiem Wielkopolskiego Centrum Medycyny Pracy w Kaliszu, któremu aktualnie przewodzi. Pracowała jako biegły lekarz sądowy, sekretarz i przewodnicząca Komisji Rewizyjnej w Kaliskim Towarzystwie Lekarskim. Od ponad 25 lat jest członkinią Polskiego Towarzystwa Medycyny Pracy.

Podczas dzisiejszego spotkania w ratuszu prezydent Krystian Kinastowski ugościł wyróżnioną i jej najbliższych współpracowników z kaliskich i poznańskich instytucji medycznych z dr hab. Markiem Andrzejewskim, dyrektorem Wielkopolskiego Centrum Medycyny Pracy w Poznaniu na czele. Wizyta była okazją do rozmowy o zmieniających się chorobach zawodowych dzisiejszych czasów i ciągłej ewolucji medycyny pracy. Elżbieta Cichowicz otrzymała z rąk prezydenta medal upamiętniający uhonorowanie tytułem „Honorowy Przyjaciel Kalisza” i najszczersze podziękowania za lata zaangażowania i poświęcenia dla dobra kaliskich pacjentów.

Tekst: Tomasz Witak, zdjęcia: Magdalena Bartnik – Kancelaria Prezydenta Miasta

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze