wszystkie_wiadomosci

Energa MKS Kalisz wygrywa w Energetycznych Derbach!

Kaliscy szczypiorniści pokonali Energa MMTS Kwidzyn i zapisali na swoim koncie bardzo cenne trzy punkty. MVP spotkania został wybrany bramkarz Energa MKS-u Kalisz Jan Hrdlicka.

Mecz trafieniem otworzył były zawodnik Energa MKS-u Kalisz Maciej Pilitowski. Na to trafienie szybko odpowiedział Mateusz Kus. Początek spotkania był bardzo dynamiczny. W 5. minucie na tablicy widniał wynik 5:5. Wtedy do głosu doszli goście, którzy stopniowo powiększali przewagę. W 11. minucie przy stanie 5:8 o czas poprosił trener Rafał Kuptel. Porady szkoleniowca pomogły, bo po kwadransie goście mieli dwie bramki przewagi, a pięć minut później gospodarze za sprawą bramki Dawida Molskiego doprowadzili do remisu 12:12. Mecz znów się wyrównał. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się minimalnym prowadzeniem MMTS-u17:18

Drugą połowę trafieniem otworzył Ryszard Landzwojczak, jednak po bramkach Joela Ribeiro i Dawida Molskiego w 36. minucie znów był remis 19:19. Między 41. a 43. minutą rzucali jedynie gospodarze, którzy wyszli na dwubramkowe prowadzenie 23:21. Jednak tym razem to goście doprowadzili do wyrównania w 49. minucie. W tym momencie gospodarze włączyli wyższy bieg i zaczęli odskakiwać rywalom. Po bramce Bartosza Kowalczyka w 57. minucie było 31:26. Do końca utrzymała się pięciobramkowa przewaga Energa MKS-u Kalisz. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 34:29.

MVP spotkania został wybrany bramkarz Energa MKS-u Kalisz Jan Hrdlicka.

Energa MKS Kalisz – Energa MMTS Kwidzyn – 34:29 (17:18)

Energa MKS Kalisz: Hrdlicka, Szczecina – Starcević 4 Moryń, Kowalczyk 6, Kus 1, Kucharzyk 4, Wróbel 5, Dontsov 2, Michałowicz 1, Molski 2, Bekisz 2, Ribeiro 7, Fedeńczak

Kary: 10 minut (po 2 minuty – Kus, Wróbel, Dontsov, Michałowicz, Fedeńczak

Karne: 3/3

Energa MMTS Kwidzyn: Zakreta, Matlęga – Grzenkowicz 6, Bekisz, Milicević 3, Welcz, Potoczny 3, M. Pilitowski 3, Kosmala 2, Malczak 1, Landzwojczak 3, K. Pilitowski, Chałupka, Jankowski 4, Lewczyk 1, Czarnecki

Kary: 4 minuty (po 2 minuty – Jankowski, Landzwojczak – cz. kartka)