Energa MKS Kalisz wygrywa ze Śląskiem Wrocław

Szczypiorniści Energa MKS-u Kalisz wygrali w środę, 9 sierpnia spotkanie sparingowe ze Śląskiem Wrocław 26:24. To już piąte zwycięstwo kaliszan w okresie przygotowawczym przed startem sezonu 2023/24 ORLEN Superligi.

Wrocławianie przed startem Ligi Centralnej dokonali wielu wzmocnień. Do klubu dołączyli zawodnicy z doświadczeniem w ORLEN Superlidze, m.in. Hubert Kornecki czy Bartosz Dudek. W okresie przygotowawczym także postawili na rywali z „wyższej półki”. Dotychczas zmierzyli się z Chrobrym Głogów (przegrana 26:29) oraz Energa MKS-em Kalisz (przegrana 30:32), a w planach mają m.in. spotkania z Gwardią Opole i Zagłębiem Lubin.

Do środowego meczu ze Śląskiem Wrocław kaliszanie rozegrali cztery sparingi. Dwukrotnie pokonali Zagłębie Lubin 32:30, następnie zmierzyli się ze Śląskiem Wrocław również wygrywając 32:30, a w ostatnim meczu kontrolnym w hali Kalisz Arena pokonali Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 34:30.

Pierwsza połowa „rewanżowego spotkania” ze Śląskiem był bardzo wyrównana. Po 10. minutach na tablicy widniał wynik 5:4. W ciągu następnych pięciu minut kaliszanie delikatnie zdominowali rywala z Ligi Centralnej w 16. minucie wychodząc na trzybramkowe prowadzenie 9:6. Chwilę później goście zmniejszyli stratę do dwóch bramek 10:8. Od 19 do 24 minuty nastąpił przystrój obu drużyn, żadna z nich nie potrafiła w tym czasie pokonać bramkarza rywali. Ostatecznie niemoc przełamali goście, a pierwsza połowa zakończyła się remisem 11:11.

Początek drugiej połowy to dalszy pokaz gry defensywnej obu drużyn. W 40. minucie nadal widniał remis – 15:15. Obraz meczu nie zmieniał się do 50. minuty gdy na tablicy było po 20. Końcówka spotkania należała jednak do gospodarzy. W ciągu następnych czterech minut kaliszanie wypracowali trzybramkową przewagę. Do bramki Śląska trafiali Matija Starcević i Wiktor Karpiński. Dzięki tej zaliczce gospodarze wygrali ostatecznie 26:24.

Energa MKS Kalisz: Szczecina, Hrdlicka – Karpiński 1, Kus 1, Krępa 1, Bekisz 4, Góralski 5, Biernacki, M. Pilitowski, K. Pilitowski, Wróbel 6, Kowalczyk, Karlas 1, Nejdl 1, Starcević 6

Źródło: Energa MKS Kalisz