Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Eskan Darwich chce wesprzeć działkowców

Walka o głosy wyborców dopiero co się rozpoczęła, a już Eskan Darwich zachęca swoim projektem właścicieli ogródków działkowych do głosowania właśnie na niego.

Kandydat Trzeciej Drogi na prezydenta Kalisza chce aby miasto uruchomiło specjalny fundusz na rozwój obszarów zielonych na terenach ogródków działkowych. Budżet funduszu miałby mieścić się w granicach 300-500 tysięcy złotych rocznie. W ramach funduszu możliwe byłoby finansowanie zagospodarowania terenów zielonych, nowych nasadzeń roślin na terenach wspólnych, odbudowa infrastruktury działkowej, jak stworzenie na nich placów zabaw i miejsca dla najmłodszych.

Poza propozycją programową Polska 2050 chce także aby działkowcy mieli swojego reprezentanta w Radzie Miasta Kalisza. Dlatego też do startu z okręgu 4 (Dobrzec, Dobro, Korczak, Ogrody) zaprosili Arkadiusza Pyłypiwa, wiceprezesa jednego z ogródków działkowych, który poparł pomysł stworzenia funduszu.

“To wsparcie finansowe pozwoli zagospodarować nam tereny zielone o nowe nasadzenie a także odbudować infrastrukturę ogrodową. Wiem jakie są bolączki na terenach ogródków działkowych w Kaliszu, dlatego postanowiłem wystartować w wyborach samorządowych. Licząc na Państwa głosy razem postaramy doprowadzić ten projekt do końca.” – dodał Arkadiusz Pyłypiw

Na terenie Kalisza i jego obrzeżach znajduje się aż 36 ogrodów działkowych. Najstarsze, takie jak ogród im. Adama Mickiewicza przy ulicy Wojska Polskiego czy im. Marii Konopnickiej przy ulicy Warszawskiej funkcjonują już w mieście od około stu lat.

Link do materiału wyborczego: https://www.facebook.com/darwich.eskan/videos/1073816990536025

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze
Jaki

Chyba najwięcej działek ludzi z Kalisza jest na Szał, czemu nie zadbacie o zbiornik

Najnowsze