Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Eskan Darwich kandydatem Trzeciej Drogi na prezydenta Kalisza

Znamy kolejnego kandydata, który powalczy o fotel prezydenta naszego miasta. Z ramienia Polski 2050 oraz PSL-u startuje Eskan Darwich – obecny radny pierwszego z ugrupowań i wiceprzewodniczący Rady Miasta. Głównym hasłem Darwicha w tych wyborach będzie „Zawsze z Wami – nie tylko przed wyborami”.

Grono kandydatów na prezydenta Kalisza w nadchodzących wyborach samorządowych poszerzyło się i poza urzędującym włodarzem – Krystianem Kinastowskim, prof. Piotrem Łuszczykiewiczem oraz Mikołajem Maruchą, dołączył do niego wieloletni radny – Eskan Darwich. Tym samym przedstawiciele Polski 2050, ale też i PSL-u, który poparł Darwicha, nie przychylili się do apelu Lewicy i Platformy Obywatelskiej o wystawienie jednego wspólnego kandydata – prof. Łuszczykiewicza. W ten sposób ugrupowania podtrzymały ogólnopolski sojusz i wystąpiły ze swoją propozycją pod wspólnym szyldem Trzeciej Drogi.

Kiedy w 2023 roku rozpoczynaliśmy projekt Trzeciej Drogi, to mało kto w niego wierzył. My jednak mieliśmy już wtedy wewnętrzne przekonanie, że trzeba zmieniać politykę, że chcemy to zrobić, że to jest możliwe. W efekcie dokonaliśmy czegoś historycznego. (…) Kalisz ma w naszych sercach szczególne miejsce i dziś w imieniu Polski 2050 Szymona Hołowni, Polskiego Stronnictwa Ludowego, a także aktywistów działaczy, którzy nie są związani z żadną partią polityczną, mamy przyjemność ogłosić, że jednogłośnie zdecydowaliśmy, że naszym kandydatem na prezydenta miasta będzie Eskan Darwich. – tłumaczyła posłanka Barbara Oliwiecka

Oliwiecka wielokrotnie podkreślała podczas prezentacji kandydata, że wynik, który udało się uzyskać w wyborach parlamentarnych i który jest sporym sukcesem ugrupowania, chcą oni powtórzyć na szczeblu samorządowym. Jak stwierdziła posłanka, „… wybory parlamentarne i uzyskany tam wynik potwierdziły, że Polacy, a w tym również kaliszanie, chcą innej polityki”. Barbara Oliwiecka dodała również, że mimo istniejących różnic w ramach Trzeciej Drogi, wszyscy jej przedstawiciele akceptują taki stan rzeczy i chcą tworzyć „spójną ekipę”.

Jestem przekonany, że Eskan Darwich jako wspólny kandydat Polski 2050 i Polskiego Stronnictwa Ludowego będzie realizował takie plany i swoje wizje, które będą pozwalały zmieniać miasto Kalisz na lepsze. Jest wiele potrzeb, które trzeba tutaj pilnie rozwiązać, a Eskan Darwich jako wieloletni radny, wiceprzewodniczący radny miasta Kalisza, ale też osoba powszechnie znana i szanowana wie jak te problemy rozwiązywać i myślę, że podczas kolejnych spotkań będzie mówił o tych planach i o tych zamierzeniach. (…) Mamy czas decyzji, jest czas na zmianę i to czas na Trzecią Drogę – na tą, która moim zdaniem może zmienić miasto Kalisz. Może tak je zmienić, żeby żyło się Wam po prostu lepiej. – mówił o kandydaturze wicemarszałek Krzysztof Grabowski

Jednym z pomysłów Darwicha na prowadzenie kampanii, póki co dość ogólnym, ma być pozytywny przekaz i szacunek do wszystkich kontrkandydatów. Kandydat Trzeciej drogi apeluje o merytoryczne dyskusje, bo jak twierdzi „… nasz klub był jedynym takim klubem, który naprawdę merytorycznie krytykował i proponował alternatywne rozwiązania w stosunku do obecnego prezydenta”. Pełen program kandydata mamy poznać w najbliższym czasie.

Z wielkim zaszczytem i honorem będę ubiegał się o tak ważne stanowisko, jakim jest urząd Prezydenta Miasta Kalisza.10 lat temu zabiegałem o państwa zaufanie w wyborach samorządowych i otrzymałem z dobrym wynikiem, zostając radnym Rady Miasta Kalisza, naszego miasta. Pięć lat temu potwierdziliście moją pracę jeszcze lepszym wynikiem. Przez ten czas jako radny zapoznałem się z różnymi propozycjami, czy problemami naszego miasta. Każdy sukces w realizacji projektów lub rozwiązanie problemów mieszkańców przynosi mi ogromną radość i satysfakcję, że mogę komuś pomóc. Dla takich chwil warto być radnym, warto być prezydentem, warto być osobą publiczną, która jest w stanie komuś pomóc. – mówił Eskan Darwich, kandydat Trzeciej Drogi na prezydenta Kalisza

Głównym mottem Darwicha w nadchodzących wyborach jest wspomniane „Zawsze z Wami – nie tylko przed wyborami”, czym kandydat Trzeciej Drogi – jak tłumaczy – chce przekonać mieszkańców, że jest z nimi przez 24 godziny na dobę, działając oraz pomagając i to bez względu na swój ostateczny wynik wyborczy. Póki co nie są jeszcze oficjalnie znani kandydaci ugrupowania na radnych, ale z pewnością będą to choć częściowo osoby, które podczas prezentacji kandydata na prezydenta występowały razem z Darwichem.

Będziemy mieć na listach przedsiębiorców, społeczników, mamy ludzi, którzy pracowali w swoich radach osiedlowych. Mamy też ludzi, którzy są po prostu dostępni dla swojego otoczenia. W odpowiednim momencie będziemy te nazwiska ogłaszać i jestem przekonany, że z tą energią i pozytywnym nastawieniem, który ten zespół posiada, zrobimy z moim zespołem dobry wynik. – podsumował Darwich

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze
Paweł

Krzyczący uchodźca który zmienia partie jak wiatr zawieje. Pomysłów zero. Rozwali Kalisz jak Zloty Rog

Najnowsze