Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Obchodzimy dzisiaj Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Dzień ten został ustanowiony przez Komisję Europejską i ma na celu zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo na drogach. Działania skierowane są do wszystkich użytkowników dróg, ale przede wszystkim kierowców.

To dzień, w którym powinniśmy zatrzymać się i zastanowić nad swoim zachowaniem na drodze. Policja apeluje o to by pamiętać, że przestrzeganie obowiązujących przepisów, uprzejmość, cierpliwość, wzajemny szacunek i życzliwość mają istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na wielkopolskich drogach przeprowadzane są działania profilaktyczne. Policjanci apelują o kulturę jazdy i wzajemny szacunek. Istotne by wiedzieć, że nadmierna prędkość i wymuszanie pierwszeństwa, to 2 najczęstsze przyczyny wszystkich zdarzeń drogowych. Dlatego pośpiech, lekceważenie znaków i ograniczeń to prosta droga do tragedii. 

Źródło: KWP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze