baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Europejskie Dni Dziedzictwa na półmetku

Trwają Europejskie Dni Dziedzictwa, w które po raz kolejny aktywnie włączył się Kalisz. Za nami m.in. koncerty, prelekcje i degustacja.

31. edycję wydarzenia w Kaliszu zainaugurował koncert zespołu folkowego Buraky w auli Akademii Kaliskiej. Wczoraj do hasła tegorocznych EDD, „Żywe Dziedzictwo – tradycje od pokoleń”, nawiązała Książnica Pedagogiczna w Kaliszu. W ramach spotkania zatytułowanego „W Regionie nic nie ginie…” odbyła się prezentacja multimedialna dotycząca gwary wielkopolskiej, zwyczajów i zabaw ludowych oraz wspólne śpiewanie ludowych piosenek z Zespołem Folklorystycznym Kalina.

„Kaliskie tradycje w pamięci zapisane” to hasło, które przyświecało uczestnikom wydarzenia w grodzie Piastów na Zawodziu. Goście wysłuchali prelekcji dotyczącej historii i produkcji andrutów kaliskich i wzięli także udział w obrzędzie pieczenia chleba w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego Piwonice. Uczestnicy imprezy chętnie próbowali przygotowanych przez PSS Społem regionalnych przysmaków. Popołudnie na Zawodziu zwieńczył koncert zespołu Rodzanice, zatytułowany „Śpiewnik kaliski – inspiracje”.

Przed nami kolejne wydarzenia w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Zaprazamy do zapoznania się z programem kaliskich obchodów 31. EDD.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze