baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Europoseł Anna Bryłka za szybką koleją w Kaliszu

Europoseł Anna Bryłka po raz pierwszy od wyborów europejskich, w których zdobyła mandat eurodeputowanej gościła w Kaliszu. Przy okazji wizyty wraz ze współpracownikami zorganizowała krótką konferencję prasową w Kaliszu.

Na wstępie świeżo wybrana europosłanka podziękowała mieszkańcom Kalisza i regionu za głosy oddana na nią wyborach europejskich. Bryłka otrzymała w całym województwie 111 420 głosów co było czwartym indywidualnym wynikiem wśród kandydatów w okręgu po Ewie Kopacz, Michale Wawrynkiewiczu i Marlenie Maląg. W samym Kaliszu Bryłka mogła liczyć 2748 głosów, za to w powiecie kaliskim obdarzyło ją zaufaniem 2840 głosów, co było drugim indywidualnym wynikiem po Marlenie Maląg.

Anna Bryłka zajęła stanowisko w sprawie szybkiej kolei, która ma docierać do Kalisza. Niepokój parlamentarzystki wzbudza zapowiedzi sugerujące, że część pociągów szybkiej kolei mogłoby nie zatrzymywać się w Kaliszu. Zapowiedziała, że w przyszłym tygodniu parlamentarzyści Konfederacji złożą w tej sprawie stosowną interpelację do Ministerstwa Infrastruktury. Anna Bryłka opowiada się za zrównoważony rozwojem kraju, z którego nie powinny być wykluczone średnie miasta takie jak Kalisz, Sieradz czy miejscowości zlokalizowane we wschodniej Polsce.

Poza kwestiami komunikacyjnymi Bryłka pytana była o negocjacje frakcyjne w europarlamencie. Jednak szczegóły tego w jakiej frakcji znajdzie się Konfederacje znane będą jednak dopiero za kilka dni.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze