Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Ewakuowali kobietę z płonącego mieszkania

Policjanci z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej jako pierwsi interweniowali na miejscu pożaru, który wybuchł w jednym z mieszkań na terenie Osiedla Dobrzec w Kaliszu. W tym przypadku liczyła się każda minuta. W mieszkaniu, w którym doszło do pożaru znajdowała się 76-letnia kobieta. Dzięki sprawnej i szybkiej reakcji policjantów, kaliszanka została bezpiecznie ewakuowana z płonącego mieszkania.

Około 2:00 w nocy Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru. Na interwencje został skierowany patrol w składzie st. sierż. Kamil Bilich oraz st. post. Daria Raszewska. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, zauważyli gęsty dym wydobywający się z okien jednego z mieszkań na pierwszym piętrze. Jednocześnie na zewnątrz zaczęli wybiegać mieszkańcy budynku. Jedna z osób poinformowała policjantów, że wewnątrz palącego się mieszkania znajduje się starsza kobieta. Policjanci postanowili natychmiast interweniować.

Po wejściu do budynku okazało się, że cała klatka schodowa była już zadymiona. Kiedy st. sierż. Kamil Bilich dotarł do mieszkania, w którym znajdowała się kobieta zauważył ogień w jednym z pomieszczeń. Gęsty, duszący dym utrudniał zlokalizowanie właścicielki lokalu. Ostatecznie 79-latka została bezpiecznie wyprowadzona z mieszkania, na zewnątrz budynku. Po chwili na miejsce dotarli strażacy, którzy ugasili pożar i przystąpili do oddymiania bloku. Dzięki szybkiej akcji policjantów, nie doszło do tragedii. W sprawie pożaru będzie prowadzone postępowanie, aby szczegółowo ustalać okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

Źródło: KMP w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze