Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Ferie coraz bliżej – znamy miejskie propozycje na czas wolny

Podczas ferii zimowych władze miasta zapraszają na lodowisko, do Kaliskiego Parku Wodnego i instytucji kultury. Zachęcają ponadto do zwiedzania ekspozycji w kaliskim ratuszu.

Lodowisko funkcjonuje podczas ferii w wydłużonych godzinach – od 10.00 do 22.00 z przerwami technicznymi. Szczegóły: https://aquaparkkalisz.pl/oferta/lodowisko. Również Kaliski Park Wodny przygotował specjalną ofertę na ferie – szczegóły: https://park-wodny.kalisz.pl Cały czas dostępna jest również ekspozycja w ratuszu. Godziny otwarcia: wtorek, środa, czwartek, piątek – godz. 10:00 – 16:00, sobota – godz. 10:00 – 18:00.

Ośrodek Kultury Plastycznej „Wieża Ciśnień” na ferie zimowe proponuje dwie wystawy dedykowane dzieciom i młodzieży: „Kalisz zaklęty w fortepianie” (17.01.2022 r. w ratuszu odbędzie się wernisaż i wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego). Wystawa będzie dostępna przez dwa tygodnie. Część prac (zakwalifikowanych do wystawy) będzie eksponowana w wiatach przystankowych w ośmiu miejscach Kalisza. Druga wystawa to efekt warsztatów fotograficznych realizowanych wspólnie z SOSW 2 i Technikum TEB Edukacja. Wernisaż, na którym zaprezentowane zostaną zdjęcia oraz kalendarz na 2022 rok, odbędzie się 13.01.2022 r. o godz. 18.30 w Akceleratorze Kultury. Wystawa dostępna będzie przez dwa tygodnie. W każdy wtorek o godz. 17.30 Akcelerator Kultury zaprasza do „Szkoły rysunku klasycznego”, prowadzonej przez panią Ariel Zarembę. Koszt jednorazowy 35 zł (trzy godziny lekcyjne). W soboty w OKP Wieża Ciśnień odbywają się zajęcia pracowni plastycznej, w godz. 10.00 – 14.00.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu:
1) Dżungla Zagadek w Bibliotece Głównej (w godzinach pracy biblioteki, po uprzednim telefonicznym umówieniu się z bibliotekarzem),
2) Klub Gier Planszowych CUBUS – Filia nr 2 (zajęcia po sąsiedzku w KKSM Serbinów), poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godzinach 13.00-15.00, we wtorki w godz. 16.30-18.30,
3) Klub Gier Planszowych SOLARIS w Bibliotece Głównej zaprasza w środy w godz. 18.00-20.00.

Z uwagi na pandemię nie zostaną zorganizowane przez Miasto Kalisz żadne zajęcia w szkołach.

Miasto Kalisz dofinansowało także siedem jednodniowych wyjazdów przygodowo-edukacyjnych dla młodzieży w wieku 12 – 17 lat w kwocie 18 tys. złotych, organizowanych przez fundację Reakcja. Podczas wyjazdu młodzież będzie mogła poznać swoje mocne i słabe strony, nauczyć się radzić sobie ze stresem, rozpoznawać emocje, które się pojawiają w sytuacjach zagrożenia, współpracować w grupie, podwyższyć poczucie własnej wartości. Program, który będzie realizowany podczas wyjazdów został przygotowany przy współpracy z psychologami. Młodzież weźmie udział w zajęciach sprawnościowych na łonie natury. Będzie miała zapewnione trzy posiłki, ubezpieczenie oraz opiekę. Zgłoszenia przyjmuje Fundacja Reakcja – w siedzibie (Rogatka Wrocławska) oraz mailowo. Więcej informacji pod numerem telefonu 607 942 977, w godzinach 12:00- 14:00.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze