Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

,,FERIE Z SANEPIDEM” – zajęcia profilaktyczne

W czasie tegorocznych ferii zimowych pracownicy Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kaliszu przeprowadzili we współpracy z funkcjonariuszami kaliskiej Policji i Straży Miejskiej zajęcia  w szkołach podstawowych nr 1, 4, 12, 16 ,17 w Kaliszu,a także w Klubie Osiedlowym BLASZAK  oraz Niepublicznym. Przedszkolu „Zielone Łąki” w Kaliszu. W zajęciach profilaktycznych wzięły udział dzieci korzystające z programu „Wakacji w mieście”

Przeprowadziliśmy pogadanki z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej opracowanej przez Wojewódzką Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Poznaniu. Poruszono tematykę: higieny osobistej, higieny jamy ustnej,  racjonalnego odżywiania, aktywności fizycznej. Wśród starszych uczestników omówiono tematy szkodliwości palenia papierosów i inhalowania e-papierosów oraz zażywania substancji psychoaktywnych. Dodatkowym działaniem były zajęcia warsztatowe, podkreślające znaczenie prawidłowego mycia rąk. Uczniowie skorzystali również z alko – i narkogogli, dzięki którym mogli zobaczyć jakim zaburzeniom i zniekształceniom ulega obraz po spożyciu używek

Elżbieta Wojtyła, kierownik Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia kaliskiego SANEPIDU

Na zakończenie rozdano broszury „Sami dbamy o swoje zdrowie” opracowane przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem, a uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusji, zadawali pytania i dzielili się swoimi spostrzeżeniami.

Jednym z zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej jest szeroko pojęta promocja zdrowia. Programy profilaktyczne które realizujemy, są skierowane ,,od malucha do seniora”, stąd nasza obecność m.in. podczas ,,białych sobót” oraz różnych imprez miejskich i powiatowych, gdzie możemy dotrzeć do odbiorców w różnym wieku

Marek Stodolny, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kaliszu

Kolejnym przedsięwzięciem realizowanym obecnie przez kaliski SANEPID w kaliskich instytucjach i w gminach powiatu kaliskiego jest akcja profilaktyczna pozwalająca na wczesne wykrywanie raka piersi pod hasłem ,,Co kryją Twoje piersi”.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze