Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Festiwal Lasu w Gołuchowie coraz bliżej

Przedstawiciele Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie zapowiedzieli, że 5 czerwca w okolicy zabytkowej Oficyny odbędzie się Festiwal Lasu. Jest to wydarzenie muzyczne i edukacyjne, na które składa się VIII Międzynarodowy Konkurs Sygnalistów i Muzyki Myśliwskiej, stoiska edukacyjne i warsztatowe.

W trakcie wydarzenia będzie można dowiedzieć się nie tylko o lesie i jego mieszkańcach, ale także samemu spróbować wykonać – i zabrać ze sobą – las w butelce, woskowijkę, czy nauczyć się pirografii. Nie zabraknie też ptaków łowczych, pokazów dawnych zawodów leśnych. Ponadto specjaliści opowiedzą wszystko na temat kleszczy i boreliozy, a także jak udzielić pierwszej pomocy przy wypadkach w lesie.

Dla głodnych, nie tylko wiedzy, przewidziano pokaz kulinarny przyrządzania dziczyzny, food truck Dobre z lasu, czy stoiska z regionalnymi specjałami. Będzie można także zaopatrzyć się m.in. w miód, wyroby rękodzielnicze z drewna, poroża, wikliny itp. W tym dniu można skorzystać z nieodpłatnego zwiedzania Muzeum Leśnictwa. Te i wiele innych atrakcji będą czekać od 11.00 w gołuchowskim parku-arboretum. 

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął p.o. Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Józef Kubica. Więcej informacji o imprezie można znaleźć na stronie OKL.

Źródło: OKL Gołuchów
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze